To już ostatnie chwile na to by dopisać się do rejestru osób, które mogą oddać głos w 8. edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

- To mogą być osoby, które nie mają meldunku na terenie Olsztyna, ale tutaj mieszkają, pracują i ich życie wiąże się z tym miastem - tłumaczy Aneta Szpaderska, dyrektorka Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego - wystarczy wypełnić formularz ze swoimi danymi i dostarczyć go do ratusza do poniedziałku (14.09) do godziny 12:00.

Warto skorzystać z tej możliwości by móc decydować o tym co zmienić w swoim otoczeniu - tym bliższym i tym dalszym, bo mieszkańcy będą głosować zarówno na projekty osiedlowe jak i ogólnomiejskie. W tym roku zostało zgłoszonych łącznie 151 projektów. Z  propozycjami olsztynian można zapoznać się pod adresem glosujobo.olsztyn.eu.

- Jesteśmy w trakcie oceny wniosków - dodaje Szpaderska -  zgodnie z harmonogramem zespół koordynujący ostatecznie przedstawi listę zakwalifikowanych projektów do 30 września.

W tym roku głosowanie odbędzie się w dniach 1-16 października, przede wszystkim w formie elektronicznej.

Formularze o wpisanie na listę uprawnionych do głosowania w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego dostępne są tu -  w pdf oraz w programie word

<- Wstecz do: Archiwum