Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Pieszy i rowerzyści, ścieżka rowerowa

W puli jest już nie pięć, a siedem tysięcy złotych. Zachęcamy do dołączenia do naszej akcji organizowanej przy okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Ośrodek Kształcenia Zawodowego Faktor dołożył kolejne dwa tysiące złotych, które mają szansę trafić do Świetlicy Środowiskowej Klub Narnia w Olsztynie. Wcześniej pięć tysięcy złotych zagwarantował Nord Partner Sp. z o.o. Wystarczy, że do 22 września łącznie "wykręcimy" siedem tys. kilometrów.

Hasło tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu to "Sam sobie sterem - pieszo i rowerem". Skupia się na transporcie niskoemisyjnym dostępnym dla wszystkich. A co może być bardziej niskoemisyjnego niż spacer czy rower? Do tego te sposoby poruszania się po mieście pozwalają zachować zdrowy dystans społeczny oraz poprawić odporność i formę fizyczną. Zapewniają też dużą swobodę poruszania się – każdy sam decyduje kiedy i którędy będzie podróżował po Olsztynie.

- Chcemy więc zachęcić naszych kolegów i koleżanki z Urzędu Miasta oraz wszystkich mieszkańców Olsztyna i okolic do udziału w naszej akcji - mówi Monika Stankiewicz. - Ruszmy z domu i włączmy licznik w naszej aplikacji, przy okazji zbierając złotówki na "Klub Narnia" i ciesząc się jesienną pogodą w drodze do pracy czy szkoły.

Kilometry można kręcić dzięki popularnej aplikacji Endomondo.

Jak kręcić z Urzędem?
1. Już dziś pobierz na telefon aplikację Endomondo.
2. Zarejestruj się – zarejestrować się możesz też na stronie www.endomondo.com.
3. Zdecyduj, kto może widzieć Twoje wyniki.
* Jeśli robisz to na komputerze (w przeglądarce), wejdź w ustawienia swojego konta i w zakładce "Prywatność" wybierz opcję "Wszyscy" lub "Znajomi".
* Jeśli robisz to na telefonie (w aplikacji mobilnej), wejdź w ustawienia swojego konta i w zakładce "Centrum prywatności" kliknij "Prywatność" wybierz opcję "Wszyscy" lub "Znajomi".
* Jeśli wybierzesz opcję "Tylko ja" nie będziesz brać udziału w rywalizacji!
4. Na komputerze (w przeglądarce) wejdź w zakładkę "Rywalizacje". Wyszukaj rywalizację: "SAMsobieSTEREM PIESZOiROWEREM" i dołącz do niej. Możesz też wejść w link: https://www.endomondo.com/challenges/44650404.
5. Od środy 16 września do wtorku 22 września za każdym razem, gdy będziesz wyruszać z domu, włącz trening w aplikacji Endomondo w swoim telefonie wybierając właściwą aktywność (chodzenie, jazda na rowerze, bieganie itp.).
6. Zanim wyłączysz trening, zrób jak najwięcej kilometrów! Każdy kilometr to dodatkowa złotówka na potrzeby Świetlicy Środowiskowej Klub Narnia w Olsztynie!
7. Chwal się swoimi wynikami na Facebookowym profilu Miasto Olsztyn.

<- Wstecz do: Archiwum