Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Szachowe figury

Koronawirusowe obostrzenia sprawiły, że zmieniła się formuła tradycyjnego, Mikołajkowego Turnieju Szachowego. Wydarzenie odbędzie się zdalnie, poprzez Internet.

Bez zmian pozostała data zawodów (sobota, 5 grudnia, start o 10:00) oraz to, do kogo są kierowane. A w zawodach mogą wziąć udział przedszkolaki i uczniowie klas I-VI szkół podstawowych, którzy są mieszkańcami Warmii i Mazur albo grają w klubach regionu.

- Po konsultacjach z dyrekcją Szkoły nr 15 w Olsztynie oraz sędzią głównym turnieju zdecydowaliśmy na zmianę formuły - mówi prezes organizatora zawodów, Fundacji Szalony Krasnolud, Monika Wysocka-Kawa. - W związku z tym zdecydowaliśmy o zniesieniu zaplanowanego limitu 50 uczestników.

Turniej zostanie rozegrany na platformie lichess.org. Zgłoszenia do zawodów będą przyjmowane do 4 grudnia na adres e-mail organizatora Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w systemie Chessarbiter.

Na najlepsze szachistki i szachistów w dwóch kategoriach wiekowych czekają statuetki. Dla pierwszych 40 uczestników przygotowane zostały medale i nagrody, a dla pozostałych - upominki i dyplomy.

Szczegółowe informacje oraz regulamin turnieju są na stronie organizatora zawodów, Fundacji Szalony Krasnolud.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez gminę Olsztyn.

<- Wstecz do: Archiwum