Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Już od poniedziałku (25 stycznia) będzie można składać dokumenty dotyczące dofinansowania prac przy zabytkach. W tym roku w budżecie miasta zabezpieczonych na ten cel zostało 100 tys. złotych.

Szereg odnowionych kamienic na Starym Mieście, w Śródmieściu albo na Zatorzu - to jeden z najbardziej widocznych efektów dofinansowań. W ostatnich latach wiele obiektów naszego miasta odzyskało dawny blask i stało się powodem do dumy ich właścicieli.

- Wnioskujący to w większości Wspólnoty Mieszkaniowe, które w etapach chcą wyremontować zabytkowe kamienice - mówi dyrektor Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Olsztyna, Gabriela Konarzewska. – Zaczynając od wykonania izolacji przeciwwilgociowej fundamentów czy remontu dachu, następnie prace konserwatorskie i restauratorskie fasad i elewacji i prace restauratorskie klatek schodowych.

Złożone wnioski zostaną najpierw ocenione pod względem formalnym. Tymi, które nie będa mieć uchybień (zostaną dostarczone w terminie i będą kompletne), zajmie się konkursowa komisja. Wówczas dowiemy się, które z zaplanowanych prac będą mogły zostać zrealizowane. Ostateczną decyzję - na wniosek prezydenta miasta - podejmą olsztyńscy radni.

[zarządzenie prezydenta Olsztyna] [zasady udzielania dotacji]

Powróć do archiwum