Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Natura jest jednym z największych bogactw naszego regionu. Lasy, jeziora, niezwykły krajobraz inspirują i przyciągają artystów z całego kraju, a nawet z zagranicy. Piękno Warmii doceniają także lokalni twórcy.

Oryginalne widoki mieszkańcy regionu mają na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba daleko podróżować, przemierzać tysięcy kilometrów, żeby móc podziwiać niezwykłe pejzaże oraz zaskakującą, dziką przyrodę.

"Warmia w cztery oczy - od ogółu do szczegółu" to najnowsza wystawa, na jaką do Galerii Stary Ratusz zaprasza Wojewódzka Biblioteka Publiczna. W fotograficzną podróż po wzgórzach, lasach i łąkach Warmii zabiorą olsztyńscy fotograficy - Natalia i Mariusz Ciesielscy. Połączyła ich pasja do robienia zdjęć i miłość do warmińskich krajobrazów, które w ciągu ostatnich lat ulegają widocznym zmianom.

- Nasz region jest pod wieloma względami unikalny, bardzo lubimy warmińskie aleje, przy których rosną stare drzewa - tłumaczą twórcy. - Rozrzucone wśród pól charakterystyczne domy z czerwonej cegły i drewniane stodoły od zawsze przyciągały nasz wzrok. Jesienią okoliczne lasy mienią się feerią barw, a zimą monochromatyczny krajobraz zachęca do sięgnięcia po minimalizm formy.

Wystawę "Warmia w cztery oczy - od ogółu do szczegółu" w Galerii Stary Ratusz WBP (ul. Stare Miasto 33) będzie można oglądać od 22 stycznia do 3 lutego. W międzyczasie, 29 stycznia (piątek, godz. 14:00), na Facebooku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie on-line z autorami wystawy.

Powróć do archiwum