Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Takiego starcia w Olsztynie jeszcze nie było. Już za tydzień dojdzie do niezwykłego, szachowego pojedynku między dwiema zasłużonymi instytucjami kultury ze stolicy regionu.

Do tego, że działania instytucji kultury przeniosły się ze świata realnego do wirtualnego musieliśmy się, niestety, już przyzwyczaić. W oczekiwaniu na bardziej bezpośrednie spotkania mamy okazję śledzić propozycje olsztyńskich twórców, które udowadniają ich ogromną kreatywność.

Oryginalne wyzwanie rzucił na dobry początek roku Olsztyńskiemu Teatrowi Lalek Miejski Ośrodek Kultury. "SZACHraje i MATadorzy" - tak zatytułowany pojedynek szachowy będzie można śledzić online w najbliższy czwartek (28 stycznia).

- Nie ma co ukrywać, że zawsze z Teatrem Lalek mieliśmy "kosę" - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. - Jakieś ciągłe animozje, oni premiery, my koncerty. Jakaś taka ustawiczna walka. Chyba warto sobie to rozwiązać na ubitej ziemi. A jako, że jesteśmy cywilizowanymi ludźmi, zrobimy to w sposób cywilizowany.

Nie może być chyba nic bardziej cywilizowanego, jak potyczka na szachownicy. Królewska rozgrywka między Miejskim Ośrodkiem Kultury a Olsztyńskim Teatrem Lalek odbędzie się za zamkniętymi drzwiami dawnej zajezdni trolejbusowej w zakolu Łyny w czwartek (28 stycznia) o 18:00. Będzie można ją na żywo obejrzeć w mediach MOK-u: na Facebooku i Youtube.

Aby tradycji stało się zadość, jedna ze stron przekazała drugiej adekwatny dar - dwa nagie... konie!

[przekazanie koni szachowych] [Facebook MOK] [Youtube MOK]

Powróć do archiwum