Niemal 10 tys. osób - dzieci i młodzieży szkolnej - wzięło udział w kolejnej edycji akcji "Koduj z Gigantami". Przedsięwzięcie tradycyjnie zawitało także do stolicy Warmii i Mazur.

To było już ósme spotkanie z największą bezpłatną ogólnopolską społeczną akcją edukacyjną. Uczestnicy uczyli się podstaw programowania w środowiskach i językach takich jak: Minecraft Code Connection, Scratch, App Inventor oraz C# w Visual Studio.

- Nauka programowania to drugi filar edukacji, obok nauki języków obcych - mówi współorganizator "Koduj z Gigantami", Dawid Leśniakiewicz. - Jesteśmy dumni z tak olbrzymiego zainteresowania kodowaniem wśród dzieci i młodzieży. Warsztaty przedłużyliśmy o tydzień, ponieważ frekwencja przerosła nasze oczekiwania.  

Kodowanie, jako czynność wymagająca dużego wysiłku umysłowego, wpływa na obszary mózgu odpowiadające za "pamięć roboczą", pamięć semantyczną, uwagę i języki. Nauka programowania rozwija umiejętność samodzielnego i logicznego myślenia, kreatywność, cierpliwość, dociekliwość, umiejętność pracy w grupie, opanowanie i zaangażowanie.

- Uwielbiam Minecrafta i wreszcie mogłem sam się przekonać, że tworzenie gier jest nawet ciekawsze niż samo granie - mówi dziewięcioletni Oskar, uczestnik warsztatów.

Kolejna edycja warsztatów "Koduj z Gigantami" odbędzie się już we wrześniu.

Patronat nad olsztyńskimi zajęciami objął prezydent miasta Piotr Grzymowicz.

Powróć do archiwum