Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Darmowe spacery z przewodnikiem to letnia tradycja Olsztyna ciesząca się zainteresowaniem od kilku sezonów. Przed nami ostatnia ze specjalnych wypraw z przewodnikiem w tym sezonie.

Podczas tegorocznego lata, poza tradycyjnymi spacerami z przewodnikiem po Starym Mieście i najbliższej okolicy, można było skorzystać z czterech specjalnych propozycji. Dotychczas goście naszego miasta oraz olsztynianie skorzystali z wypraw zatytułowanych "Olsztyn miastem parków", "Szlakiem nauki" oraz "Secesyjny Olsztyn". Już w niedzielę (15 sierpnia) kolejna propozycja.

- Zapraszamy do wyprawy śladami "Stawki większej, niż życie" - mówi Krzysztof Otoliński z ratuszowej promocji. - To najbardziej popularna olsztyńska wycieczka tematyczna.

Początek spaceru o 10:00 przy Miejskiej Informacji Turystycznej (budynek ratusza, wejście od ul. 1 Maja). [opis trasy]

Ze względów organizacyjnych most na rzece Wadąg oraz Kortowo wyjęte zostały z programu. Jednak każdy, kto chce odwiedzić także te miejsca, może to zrobić w innym terminie na przykład rowerem. W jaki sposób - to podpowiedzieli goszczący niedawno w Olsztynie autorzy telewizyjnego programu "Na dwóch kołach". [obejrzyj odcinek]

Poza tymi dodatkowymi wycieczkami, przewodnik czeka na spacerowiczów do końca września w każdą sobotę o 16:00 przed Miejską Informacją Turystyczną. Łącznie zaplanowanych zostało 17 takich wypraw.

Powróć do archiwum