Ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Ełku

Ełk to miejscowość znajdująca się w samym centrum Zielonych Płuc Polski. Atrakcyjne położenie, bliskość jezior oraz ścieżek rowerowych, a także zabytkowa architektura sprawiają, że miasto jest wysoko oceniane przez mieszkańców, jako miejsce do życia. Które dzielnice cieszą się największą popularnością? Przedstawiamy ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Ełku.

Mazurski Ełk swoją atrakcyjność zawdzięcza położeniu oraz bogatej historii. Miasto znajduje się w samym pośrodku Pojezierza Ełckiego, dzięki czemu stwarza dla mieszkańców ciekawe możliwości codziennego spędzania czasu. Rola centralnego ośrodka gospodarczego sprawia, że nie brakuje tu pracy. Całość dopełniają liczne zabytki oraz urokliwa architektura mazurskiego, kameralnego miasta. Przedstawiamy, w której dzielnicy najlepiej zamieszkać i szukać mieszkania na sprzedaż w Ełku.

Osiedle Szyba

Położone w południowej części miasta Osiedle Szyba, graniczy od wschodu z jeziorem, od którego wzięło swoją nazwę. Do końca XIX wieku Szyba rozwijała się jako mazurski kurort, który w 1956 roku został przyłączony do miasta. Dzielnica zachowała jednak swój wypoczynkowy charakter. Dominuje w niej niska zabudowa domów jednorodzinnych i kameralnych inwestycji. Zielone otoczenie sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu po pracy. Obecność dwóch przystanków kolejowych zapewnia wygodne i szybkie połączenia z Olsztynem i Białym Stokiem.

Zatorze

To największe osiedle Ełku, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Dominuje w nim zabudowa wielomieszkaniowa oraz nowoczesne osiedla deweloperskie. Mieszkańcy doceniają dostęp do placówek edukacyjnych oraz kulturalnych. Bogata infrastruktura handlowo-usługowa pozwala szybko załatwić większość codziennych spraw na miejscu. Obecność licznych skwerów i ścieżek rowerowych pozwala odetchnąć od zgiełku miasta, a bliskość centrum sprawia, że cała oferta kulturalna Ełku jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Osiedle Bogdanowicza

Osiedle Bogdanowicza graniczy od wschodu z Jeziorem Ełckim. Wzdłuż jeziora poprowadzona jest piękna promenada będąca przedłużeniem promenady z Osiedli Północ i Centrum. Ostatnia część posiada jednak bardziej kameralny charakter i dzięki temu bardziej służy mieszkańcom niż turystom. Na atrakcyjność osiedla wpływa obecność miejskiej plaży przy ul. Parkowej, liczne tereny zielone oraz atrakcyjna zabudowa wielomieszkaniowa wraz z przylegającą do niej infrastrukturą. Dobrą komunikację zapewnia bliskość południowej obwodnicy Ełku.

Osiedle Grunwaldzkie

To jedyne osiedle w Ełku położne po zachodniej stronie jeziora Ełckiego. Odrębna lokalizacja sprawia, że osiedle posiada swój własny, niepowtarzalny charakter oraz gwarantuje mieszkańcom codzienny spokój. Centrum osiedla stanowi zabytkowy Zamek Krzyżacki, od którego biegnie główna ulica Zamkowa oraz przylegające do niej ulice Zbyszka z Bogdańca czy Juranda lub Jagienki. Znajdują się przy nich liczne klimatyczne knajpki, w których mieszkańcy mogą spędzać czas wieczorem. Liczne ścieżki rowerowe i doskonała komunikacja, umożliwiają łatwy dojazd do zlokalizowanego po drugiej stronie jeziora centrum.