Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Nieruchomości online - jak znaleźć lokal przez internet?

Obecnie większość ofert sprzedaży mieszkań i lokali zamieszczana jest w internecie. To rozwiązanie wygodne dla obu stron – zarówno sprzedającego jak i kupującego. Jak jednak znaleźć wymarzony lokal w sieci i czym się kierować?

Mieszkania i lokale na sprzedaż: gdzie szukać ofert w internecie?

W pierwszej kolejności warto na pewno śledzić różne portale ogłoszeniowe – przy czym mowa nie tylko o takich, które specjalizują się w umieszczaniu ofert sprzedaży nieruchomości, ale także o takich, które zawierają wiele kategorii. To dobry kierunek poszukiwań zwłaszcza dla osób, które chcą kupić nieruchomość z rynku wtórnego. Na portalach ogłoszeniowych oferty zamieszczają zarówno właściciele lokali lub mieszkań jak i agenci nieruchomości. Z tego względu warto zwrócić uwagę na to, czy w sprzedaży pośredniczy agencja lub biuro – to może bowiem wiązać się z dodatkowymi kosztami (chociaż bardzo często pokrywa je sprzedający).

Poszukiwanie nieruchomości na portalach ogłoszeniowych ma jednak także pewne wady – zwłaszcza, jeśli ta sama nieruchomość znajduje się w ofercie kilku agencji. Po pierwsze – zdarza się, że to samo ogłoszenie (chociaż z nieco innymi zdjęciami, tytułem itd.) pojawia się na wielu portalach. Osoby poszukujące nieruchomości tracą zatem czas na przeglądaniu ogłoszeń, które widziały już na innych stronach.

Druga wada jest związana właśnie ze wstawianiem tej samej oferty przez różne agencje. Często zdarza się, że to samo mieszkanie lub lokal jest wystawiane w zupełnie innej cenie (różnica niekiedy wynosi nawet kilkanaście tysięcy złotych). To może zniechęcać potencjalnego nabywcę do obejrzenia nieruchomości i w konsekwencji – do jej kupna. Osoby, które chcą uniknąć takich sytuacji, mogą odwiedzać portale, w których pojawiają się oferty sprzedaży nieruchomości „na wyłączność” – czyli takie, które nie są publikowane nigdzie indziej.

Oferty sprzedaży nieruchomości w mediach społecznościowych

Nieruchomości na sprzedaż w Olsztynie, Gdańsku, Warszawie czy w jakimkolwiek innym mieście (także tym mniejszym) warto jednak szukać nie tylko na portalach ogłoszeniowych, ale coraz częściej – także w mediach społecznościowych. Właściciele mieszkań, decydując się na ich sprzedaż, próbują dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. Media społecznościowe zdecydowanie to ułatwiają. Z tego względu osoby poszukujące nieruchomości na sprzedaż przez internet powinny rozważyć dołączenie do specjalnych grup społecznościowych, na których również umieszczane są oferty.

Przy poszukiwaniu nieruchomości online warto jednak zachować ostrożność. Bardzo często oferty umieszczone w internecie mają niewiele wspólnego ze stanem rzeczywistym nieruchomości – zwłaszcza, jeśli są zamieszczane przez osoby prywatne. Przed obejrzeniem mieszkania znalezionego w sieci warto zatem skontaktować się ze sprzedającym i dopytać o najważniejsze kwestie. W innym przypadku spotkanie w celu obejrzenia nieruchomości może okazać się stratą czasu dla obu stron.