Przed nami następna odsłona edukacyjnego programu "Koduj z gigantami". Zajęcia w Olsztynie odbędą się już w sobotę (11 września). Nadal można zapisywać się do udziału.

To już dziewiąta edycja międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania. Dla uczestników przygotowano 10 tys. miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach. Warsztaty w Olsztynie odbędą się przy ul. 1 Maja 13 w sobotę (11 września).

- Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku - mówi trener ze szkoły Giganci Programowania, Adrian Czechowski. - W ciągu 1,5-godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania.

W zajęcaich biorą udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starszych. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania w HTML-u, C# i języku Lua.

Poza Polską, tegoroczne zajęcia odbędą się w Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji. Patronem olsztyńskich warsztatów jest prezydent Piotr Grzymowicz.

Informacje o zajęciach w Olsztynie są na stronie projektu "Koduj z Gigantami". Tam też jest możliwość zapisania się do udziału w zajęciach.

[informacje i zapisy]

Powróć do archiwum