Trzynastolatkowie ze Stomilu Olsztyn odwiedzili ratusz, by opowiedzieć o swym triumfie w mistrzostwach Polski. To jeden z największych sukcesów w historii klubu ze stolicy regionu.

Trudna przeprawa grupowa i bezdyskusyjna dominacja w fazie pucharowej - tak w największym skrócie wyglądał marsz młodych piłkarzy po tytuł mistrzowski. Zawodnicy Akademii Sportu Stomil Olsztyn zwyciężyli w halowych rozgrywkach pod koniec poprzedniego roku.

- Ogromnie gratuluję Wam oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu - powiedział prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - To niezwykły triumf, z którego możecie być dumni. Życzę Wam wszystkim kolejnych sukcesów i realizacji założonych celów.

Podczas rozgrywek, które odbyły się w Wilkowicach młodzi olsztynianie ponieśli jedną porażkę i remis. Pozostałe mecze przekonująco wygrywali, w tym w finałowym meczu pokonali aż 5:0 z drużyną AP Nowiny.

- Chłopcy pokazali duże umiejętności - mówi trener drużyny, Piotr Krztoń. - Praktycznie nie trenowaliśmy w sali, więc każdy z turniejów był poniekąd przygotowaniami. Podczas finałowego turnieju nasłuchaliśmy się wielu pochwał, to bardzo budujące.

Młodzi olsztynianie triumfowali nie tylko drużynowo. Najlepszym bramkarzem finałowych zmagań wybrano bowiem Wojciecha Klewadio. Trenerzy przed drużyną stawiają teraz cel awansu do centralnych rozgrywek.

[galeria zdjęć]

Powróć do archiwum