Jest jednym z najbardziej znanych twórców reprezentujących stolicę Warmii i Mazur. Już w niedzielę (26 czerwca) finisaż wystawy "dotykam, myślę, tańczę" Tadeusza Burniewicza.

jest malarzem, a czasami grafikiem, ilustratorem, filmowcem, projektantem, rzeźbiarzem. Jak sam przyznaje - chętnie bierze udział w przedsięwzięciach, które nie są malarstwem, ale też z przyjemnością wraca do tej dziedziny sztuki.

Od 20 maja w BWA Galerii Sztuki można oglądać wystawę prac Tadeusza Burniewicza. To znakomita dokumentacja jego dorobku twórczego, odsłaniająca także nieznane dotąd prace artysty.

Zakończenie tej ekspozycji odbędzie się w niedzielę (26 czerwca) o 18:00 w galerii BWA przy al. Piłsudskiego 38. Wydarzenie będzie okazją do spotkania artysty i wysłuchania rozmowy z nim.

- Punktem jest wystawa, będąca szeroką prezentacją drogi twórczej Tadeusza Burniewicza od lat 70. po czasy współczesne - mówi Monika Sadowska z olsztyńskiej galerii. - Podczas spotkania nie tylko zobaczymy wspólnie z artystą wystawę, ale również usłyszymy wiele ciekawych anegdot towarzyszących powstawaniu prac i nie tylko.

Tadeusz Burniewicz urodził się w 1949 roku w Olsztynie. Dyplom z malarstwa otrzymał w 1973 roku w Pracowni Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W 1986 roku na wynajętej barce w Amsterdamie urządził pracownię malarską. Przez kilka lat brał udział w życiu artystycznym tego miasta i żył między Olsztynem a Amsterdamem. W 1992 roku wrócił do Olsztyna

W 1988 roku otrzymał główną nagrodę w "Olsztyńskim Biennale Sztuki - O Medal Prezydenta" za zestaw prac malarskich, w 2012 roku został laureatem Nagrody Prezydenta Olsztyna im. Hieronima Skurpskiego.

[wydarzenie na Facebooku]

Powróć do archiwum