Dzienny Dom Pomocy Społecznej „Nasz Dom” w Olsztynie - kontakt i godziny

Dzienny Dom Pomocy Społecznej „Nasz Dom” w Olsztynie - kontakt i godziny

Dzienny Dom Pomocy Społecznej „Nasz Dom” przy ul. Świtezianki 4a w Olsztynie to placówka dziennego wsparcia. Jest przeznaczona dla 70 pensjonariuszy — olsztyńskich emerytów i rencistów. Ośrodek działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15–15:15. To miejsce dla osób, które chcą spędzać dzień wśród innych, skorzystać z zajęć i wrócić do domu po południu.

Jak działa pobyt

Pobyt w „Naszym Domu” jest przeznaczony dla osób korzystających z dziennego wsparcia. W placówce można spędzić dzień aktywnie, wziąć udział w zajęciach i skorzystać z posiłku. Jeśli stan zdrowia tego wymaga, możliwy jest również dowóz do ośrodka.

Co oferuje placówka

W „Naszym Domu” seniorzy mogą korzystać z:

  • zajęć kulturalno-terapeutycznych, w tym zajęć muzycznych i pracy zespołu wokalnego, który uświetnia różne uroczystości organizowane w placówce
  • zajęć rozwijających relacje, umiejętności manualne, pamięć oraz koordynację wzrokowo-ruchową
  • występów słowno-wokalno-tanecznych
  • spotkań ze specjalistami, w tym m.in. z policjantem, prawnikiem, ratownikiem medycznym, psychologiem, dietetykiem i fizjoterapeutą (realizowanych m.in. we współpracy z Fundacją „Perspektywa”)
  • koncertów i prelekcji — w tym z zakresu literatury i poezji — a także quizów historycznych i geograficznych (placówka współpracuje również m.in. z Wojewódzką Biblioteką Muzyczną)
  • codziennej rehabilitacji, czyli zajęć usprawniających i podtrzymujących sprawność, prowadzonych indywidualnie i grupowo zgodnie z zaleceniami lekarza
  • ćwiczeń na materacach (m.in. w ramach zajęć „zdrowy kręgosłup”), Hatha Jogi (joga akademicka), gimnastyki geriatrycznej, pracy z oddechem (świadomy oddech), relaksacji Jacobsona oraz treningu autogennego Schultza
  • dwudaniowego obiadu do wykupienia w ramach pobytu

Lokalizacja i dojazd

Placówka mieści się pod adresem:

  • ul. Świtezianki 4a, 10-487 Olsztyn

W razie potrzeby można korzystać z dowozu do ośrodka — zależnie od stanu zdrowia.

Kontakt i zgłoszenie pobytu

Kontakt z placówką:

  • tel. 895 210 441
  • godziny pracy: poniedziałek–piątek, 7:15–15:15

Sprawy związane z pobytem warto zgłaszać do pracowników Zespołu Usług Instytucjonalnych przy ul. Wańkowicza 5 w Olsztynie. To tam załatwia się kierowanie i organizację pobytu w jednostkach wsparcia dziennego.

Kontakt ogólny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie:

  • al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 61A, 10-449 Olsztyn
  • tel. 895 340 414
  • e-mail: [email protected]

FAQ

  1. Gdzie mieści się Dzienny Dom Pomocy Społecznej „Nasz Dom”?
  • Pod adresem ul. Świtezianki 4a, 10-487 Olsztyn.
  1. Jaki jest telefon do placówki?
  • 895 210 441.
  1. W jakich godzinach działa placówka?
  • Od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15–15:15.
  1. Kto może korzystać z „Naszego Domu”?
  • Dla 70 pensjonariuszy, czyli olsztyńskich emerytów i rencistów.
  1. Gdzie zgłosić sprawę pobytu?
  • Do pracowników Zespołu Usług Instytucjonalnych przy ul. Wańkowicza 5 w Olsztynie.
  1. Czy można skorzystać z dowozu do ośrodka?
  • Tak, jeśli stan zdrowia tego wymaga.
  1. Czy można wykupić posiłek?
  • Tak, w ramach pobytu można wykupić dwudaniowy obiad.
  1. Na czym polega pobyt w dziennym domu pomocy społecznej?
  • To dzienne wsparcie z zajęciami kulturalno-terapeutycznymi, rehabilitacją i spotkaniami integrującymi oraz możliwością skorzystania z posiłku.

Materiał źródłowy: strona mopsolsztyn.pl. Dane mogą się zmieniać — warto sprawdzić je na oficjalnej stronie.