Co nowego w świecie LEGO? Zestawy klocków w 2023 roku

Klocki LEGO bawią i uczą kolejne pokolenia już od wielu dziesięcioleci, ciesząc się przy tym niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, duńska firma potrafi idealnie połączyć zabawę z rozwojem dziecka, oferując mu nieskończoną ilość możliwości budowy, a także doskonale wpasowując się w aktualne trendy i proponując nowe serie tematyczne klocków. Co Duńczycy stworzyli dla nas w rozpoczynającym się roku?

Kreatywność i zabawa

Charakterystyczne klocki umożliwiające łatwe łączenie poszczególnych elementów konstrukcji powstały w 1949 roku i od tego czasu zdobywają niesłabnącą popularność. Początkowo oferta zawierała proste zestawy, wraz z kolejnymi dekadami przybywało nowych rozwiązań. W zestawach pojawiły się postacie, a także różne serie tematyczne, wśród których nie zabrakło elementów miejskich oraz rycerzy. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników stworzono serie umożliwiające rozwijanie pasji technicznych, co z czasem zaowocowało powstaniem programowalnych robotów, które można było zbudować z LEGO - dziś z powodzeniem można zapisać dzieci na zajęcia z robotyki prowadzone przy pomocy takich właśnie klocków.

Co nowego w ofercie?

Duński producent co roku stara się dostarczyć czegoś nowego swoim klientom. Pojawiają się nowe zestawy, a także całe serie, będące zarówno efektem własnej inwencji twórczej firmy, jak i też odwołaniem się do popularnych filmów czy gier, wśród których nie brakuje serii z Minecrafta czy Harry'ego Pottera. Rok 2023 niesie ze sobą m.in. nowe zestawy LEGO Ninjago, które cieszą się ogromną popularnością, a także kolejne propozycje dla fanów "Gwiezdnych wojen" oraz "Avatara".

Zdecydowanie przybywa kolejnych produktów i serii związanych z kulturą masową, nie brak uniwersum Marvela oraz gier Super Mario i Overwatch. Wielbiciele wysoce realistycznych modeli pojazdów wyposażonych w pełni funkcjonujące mechanizmy zapewne odnajdą się natomiast wśród nowości oferowanych przez LEGO Technic.

Tegoroczna odsłona zabawek oferowanych przez LEGO to jeszcze więcej kreatywnej zabawy, w których dzieci będą mogły wcielać się w swoje ulubione postacie i wniknąć do ich świata odtwarzając sceny z filmów i gier, a także zbudować własne, klockowe miasto i urządzić życie jego mieszkańcom według swoich własnych wyobrażeń i fantazji. LEGO to niezmiennie wspaniały pomysł na prezenty świąteczne i urodzinowe, dlatego śmiało można powiedzieć, że w tym roku będzie z czego wybierać.