Zakończył się cykl przełajowych biegów City Trail z Nationale Nederlanden. Najlepsi już wkrótce zostaną uhonorowani podczas specjalnej uroczystości.

Niemal 240 osób stanęło na starcie ostatniego w tym sezonie biegu. Najlepszymi biegaczami w klasyfikacji generalnej okazali się Adrian Przybyła oraz Magdalena Trzeciak.

Biegi z cyklu City Trail odbywały się w dziesięciu polskich miastach, w każdym z nich między październikiem a marcem odbyło się pięć startów. W Olsztynie pięciokilometrową pętlę zawodnicy pokonywali wokół jez. Długiego.

W ostatnich zawodach podium wśród pań wyglądało następująco: Magdalena Trzeciak (czas 20:22), Martyna Budziłek (20:57) i Daria Mitręga (21:09). Natomiast wśród panów: Przemysław Flaga (17:39), Szymon Sawicki (17:40), Daniel Mikielski (18:05).

Ostatnim olsztyńskim akcentem sezonu będzie rozdanie nagród, które odbędzie się 21 marca.

- Dotychczas medale rozdawaliśmy podczas uroczystej gali, organizowanej w ciągu dwóch tygodni od ostatniego biegu - mówi organizator zawodów Piotr Książkiewicz. - W tym roku zrezygnowaliśmy z tej formuły i pierwsze medale wydajemy już w dniu piątych zawodów.

Przed biegaczami jeszcze jeden start - ogólnopolskie podsumowanie sezonu i zawody City Trail Gold. Zmagania odbędą się 1 kwietnia w Warszawie.

Powróć do archiwum