Jak zdobyć dofinansowanie na wymianę pieca lub kotła? O tym będzie można dowiedzieć się podczas spotkania informacyjnego poświęconego programowi "Czyste powietrze", które odbędzie się w kolejny wtorek (9 maja).

Celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Poza wymianą pieców lub kotłów przedsięwzięcie dotyczy termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

- Na spotkaniu mieszkańcy dowiedzą się jak uzyskać dotację na wymianę kotła lub pieca na ekologiczne ogrzewanie oraz na ocieplenie i wymianę stolarki w budynkach jednorodzinnych - informuje Dariusz Mikulak z olsztyńskiego Urzędu Miasta. - W szczególności przedstawiony zostanie sposób aplikowania do programu, w tym rejestracja, określenie wielkości możliwego do uzyskania dofinansowania oraz proces wypełniania wniosku o dofinansowanie.

Spotkanie odbędzie się 9 maja 2023 roku (wtorek) w sali nr 219 Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II 1. Początek o godz. 17:00.

W listopadzie 2022 roku został uruchomiony punkt informacyjny, w którym pracownicy Wydziału Inwestycji pomagają mieszkańcom uzyskać dofinansowanie w ramach Programu. Punkt jest otwarty w każdy roboczy wtorek i czwartek w godzinach 8:00-15:00.

Więcej informacji o punkcie oraz programie "Czyste powietrze" można znaleźć pod adresem czystepowietrze.olsztyn.eu.

Dotychczas w Olsztynie zostało złożonych ponad 360 wniosków. Wypłacona kwota dotacji przekroczyła 3,2 mln złotych.

Powróć do archiwum