Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku. Jego głównym celem było zwiększenie atrakcyjności dla wybranego obszaru kulturowego, poprzez poznanie jego historii i tożsamości.

Projekt "Bałtycka Odyseja – tworzenie wspólnego obszaru historycznego i kulturowego" zostanie podsumowany podczas czwartkowego (25 maja) spotkania w olsztyńskim ratuszu. O działaniach w projekcie oraz osadzie Sędyty w Lesie Miejskim opowiedzą przedstawiciele Urzędu Miasta Olsztyna i Towarzystwa Naukowego "Pruthenia" z Olsztyna.

Wśród zadań zrealizowanych przez samorząd Olsztyna są m.in.:
- projekt budowlany osady archeologicznej na terenie Lasu Miejskiego,
- digitalizacja przedmiotów wydobytych podczas wykopalisk archeologicznych na terenie starego miasta w Olsztynie (kafle, naczynia, kule armatnie, monety), które będą udostępnione na stronie internetowej www.wirtualnemmuzeum.olsztyn.eu oraz wystawione w gablotach w budynku ratusza,
- wizualizacje 3D: wizualizacja obejmująca część średniowiecznych budowli obronnych na terenie starego miasta (Brama Górna, przedbramie, rondela, fragmenty miejskich murów obronnych) oraz  wizualizacja wczesnośredniowiecznego kompleksu osadniczego na terenie Lasu Miejskiego.

Początek spotkania w czwartek (25 maja) o 11:30 w sali 219 Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II 1.

Realizacja projektu jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

Powróć do archiwum