Olsztyńska kranówka do picia także ze specjalnych zdrojów w budynkach magistratu. W piątek (26 maja) zostały uruchomione specjalne zdroje.

Jedna z najlepszych w kraju, średniozmineralizowana, nieporównywalnie tańsza, niż ta z plastikowych butelek noszona w ciężkich zgrzewkach ze sklepu - taka jest olsztyńska kranówka. Teraz spragnieni interesanci mogą się jej wygodnie napić w obiektach urzędu miasta.

- Oddanie do użytku instalacji zostało poprzedzone badaniami jakości wody oraz uzyskaniem wydanego przez Sanepid potwierdzenia przydatności jej do spożycia - mówi Anita Chudzińska z Olsztyńskich Wodociągów, które zrealizowały zadanie.

Łącznie w trzech budynkach urzędu miasta można korzystać z siedmiu zdrojów. W ratuszu przy pl. Jana Pawła II 1 są trzy instalacje zlokalizowane na I, II i III piętrze. Po sąsiedzku, przy ul. Wyzwolenia 30 ze zdrojów można skorzystać na I i II piętrze, natomiast przy ul. Knosały 3 - na parterze oraz I piętrze.

Poza zdrojami w budynkach urzędu maista od początku maja PWiK wznowił działanie piętnastu takich instalacji na terenie Olsztyna. To głównie okolice Starego Miasta, Kortowo oraz teren CRS Ukiel.

Powróć do archiwum