Kolejna okazja, by poznać gwarę i kulturę warmińską. Trwają zapisy za kursy podstawowy oraz zaawansowany.

To już piąta odsłona tych wyjątkowych zajęć, realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą e-mailową.

- W odpowiedzi na potrzeby kursantów poprzednich edycji, w tym roku będą także lekcje gwary dla zaawansowanych - informuje Karolina Lewandowska z MOK Olsztyn.

Uczestnicy kursu podstawowego będą ćwiczyć się w gwarze warmińskiej, poznawać historię oraz kulturowe dziedzictwo Warmii. Grupa na wyższym poziomie skupi się na doskonaleniu się w nieużywanej już dziś warmińskiej "godce". Kursy będą prowadzone przez wybitnych znawców warmińskiej mowy i kultury, Edwarda Cyfusa i Łukasza Rucha.

- W przypadku zajęć podstawowych odbędzie się 10 dwugodzinnych spotkań między 4 września a 5 października - dodaje Karolina Lewandowska. - Są one bezpłatne, ale obecność na nich jest obowiązkowa.

Uzupełnieniem kursów będą warsztaty muzyczne prowadzone przez artystów kierowanego przez Wojciecha Deligę zespołu ludowego Warnijsko Kapela.

Zapisy na zajęcia podstawowe potrwają do 27 sierpnia, natomiast na zaawansowane - do 1 października. Zgłoszenia należy wysyłać pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Powróć do archiwum