Przed nami otwarcie wystawy podsumowującej XIII Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego. Podczas tego wydarzenia poznamy autorów najlepszych prac tej edycji konkursu.

Przedmiotem są prace powstałe w technice druku wypukłego. Profesjonalni artyści - posiadający dyplom ukończenia wyższej uczelni artystycznej bądź wydziałów i kierunków artystycznych innych uczelni - zgłaszali dzieła, które powstały w latach 2020-2023.

- Na konkurs wpłynęło 190 prac 74 autorów - mówi Monika Sadowska z BWA w Olsztynie. - Po wnikliwej ocenie i przeprowadzonej selekcji, Jury wybrało na wystawę pokonkursową 104 prace 55 autorów.

Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego jest konkursem organizowanym przez BWA w Olsztynie w cyklu czteroletnim, nieprzerwanie od 1975 roku. To ważne wydarzenie w środowisku artystów grafików, umożliwiające artystom konfrontację swoich osiągnięć w dziedzinie druku wypukłego na forum ogólnopolskim.

Wystawa pokonkursowa prezentuje najnowsze prace powstające w technice drzeworytu i linorytu. Publiczności natomiast daje możliwość śledzenia procesów zachodzących w grafice współczesnej.

Otwarcie wystawy oraz ogłoszenie Grand Prix, nagród i wyróżnień już w najbliższy piątek (17 listopada) o 18:00 w BWA Galerii Sztuki przy al. Piłsudskiego 38. Prace będzie można oglądać do 24 grudnia w sali głównej olsztyńskiej instytucji.

Powróć do archiwum