Wielbicieli zimowego szaleństwa w Olsztynie nie brakuje. Dlatego dobrą wiadomością - szczególnie dla tych, którzy preferują jazdę na łyżwach - przygotowywanie lodowisk.

Łyżwiarstwo to idealna forma rekreacji praktycznie dla każdego. Nie potrzeba ani wygórowanych zdolności ruchowych ani skomplikowanego sprzętu, by zrelaksować się i zapewnić sobie trochę aktywności.

Ośrodek Sportu i Rekreacji już przygotowuje miejsca pod wylanie tafli. Budowa infrastruktury niezbędnej do uruchomienia lodowisk rozpoczęła się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel oraz przy ul. Jeziołowicza.

- Podobnie jak w poprzednim roku chcielibyśmy rozpocząć sezon 1 grudnia - mówi Zbigniew Szymula z OSiR-u w Olsztynie. - Infrastruktura techniczna będzie gotowa, potrzebujemy tylko kilku stopni mrozu.

Ceny wstępu na przygotowywane lodowiska będą identyczne, jak w poprzednim sezonie. Za bilet normalny (45- minut jazdy) zapłacimy 15 złotych, natomiast za ulgowy - 12 złotych. Karnet na 10 wejść to wydatek odpowiednio 140 i 110 złotych.

- Przy wstępie na nasze lodowiska jest możliwe skorzystanie z Karty Olsztyn Sport - dodaje Zbigniew Szymula. - W jej cenie jest m.in. wejście na taflę raz dziennie na 45 minut. Nie jest w to wliczone wypożyczenie łyżew. W CRS Ukiel honorujemy także inne karty.

Na trzecie lodowisko - kryty obiekt przy Uranii - będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. W tej chwili trwają jeszcze prace wykończeniowie przy hali widowiskowo-sportowej oraz jej przygotowanie do odbiorów technicznych.

[informacje o Karcie Olsztyn Sport i innych promocjach OSiR]

Powróć do archiwum