Gdzie w stolicy warmii i mazur kupimy klocki dla naszych dzieci?

Olsztyn to malowniczo usytuowane miasto znajdujące się w północnej części kraju, w województwie warmińsko-mazurskim. To zachwycające miejsce ma sporo do zaoferowania zarówno mieszkańcom, jak i turystom przybywającym w te strony. Zarówno pod względem historycznym, jak i gastronomicznym czy kulturalnym, Olsztyn jest w stanie zaoferować bardzo wiele. Dla małych pasjonatów klocków LEGO z Olsztyna atrakcje tego miasta będą się sprowadzały jednak przede wszystkim do punktów sprzedaży produktów duńskiego producenta. Na szczęście i w tej kwestii Olsztyn ma swoim gościom sporo do zaproponowania.

Gdzie warto się wybrać w pierwszej kolejności?

Galeria Warmińska i Świat Zabawek

Galeria Warmińska znajduje się przy ulicy Juliana Tuwima 26. Znajdziemy tutaj bardzo dużo markowych sklepów odzieżowych i innych interesujących punktów sprzedaży. Dla małych dzieci, a przede wszystkim dla pasjonatów klocków LEGO najważniejszym sklepem będzie Świat Zabawek. To popularna w Polsce sieć sklepów z zabawkami, która odznacza się bardzo interesującym asortymentem. Można śmiało powiedzieć, że w tym miejscu dziecko totalnie traci rachubę czasu. Nic w tym jednak dziwnego, biorąc pod uwagę niezwykłe ilości znajdujących się tutaj zabawek. Na regałach spoczywają doskonałej jakości pluszaki, zabawki interaktywne, edukacyjne, sensoryczne i wiele innych. Oczywiście są również klocki. Szczególnym uznaniem cieszą się LEGO z bajek, które umożliwiają dzieciom zanurzenie się w świecie swoich ukochanych bohaterów. Warto zwrócić uwagę na zestawy z motywami Myszki Miki. Dla wielu dzieci są kwintesencją beztroskiego dzieciństwa. 

Zabawki Jedynka

Zabawki Hurt Detal Jedynka to sklep znajdujący się przy ulicy Barczej 8. Choć wygląda niepozornie, to jednak już po przekroczeniu progu okazuje się, że jest to prawdziwa skarbnica wyśmienitych zabawek. Każde dziecko będzie w stanie w tym miejscu znaleźć coś, co stanie się źródłem nieposkromionej radości i wielkiej satysfakcji. Oczywiście, nie brakuje również klocków LEGO. Mali pasjonaci konstruowania z pewnością znajdują w tym miejscu wiele interesujących zestawów. Warto tutaj zajrzeć również ze względu na stosunkowo niskie ceny. 

Sklep Krasnal Kids

Krasnal Kids znajduje się przy ulicy Tarasa Szewczenki 7/8. To już kolejne miejsce na olsztyńskiej mapie, które przypadnie do gustu młodym miłośnikom klocków LEGO. Znajdziemy tutaj rozmaite zestawy z różnych serii zarówno dla małych, jak i dużych dzieci. Sklep oferuje również wiele innych zabawek. Zdecydowanie jest to miejsce dla dzieci o zróżnicowanych zaintresowaniach. Zabawki w tym miejscu są stosunkowo tanie i jednocześnie jakościowo bardzo dobre. 

OLIMP

Ostatnim miejscem godnym polecenia jest OLIMP Hurtownia Odzież Zabawki. Znajduje się przy ulicy Jarockiej 59A i jest przypuszczalnie jedną z największych hurtowni w mieście. Powiedzieć, że asortyment jest ogromny, to nic nie powiedzieć. Na ogromnej powierzchni znajdziemy regały wypchane pi brzegi zabawkami wszelkiej maści. To prawdziwy raj na ziemi w oczach dzieci i nic dziwnego w tym, że wiele z nich mogłoby spędzić w tym miejscu długie godziny. Poza świetnymi pluszakami i zabawkami interaktywnymi, znajdziemy tutaj również rewelacyjne zestawy klocków LEGO. Zdecydowanie warto zajrzeć, bo ceny są znacznie niższe niż w popularnych sieciówkach. 

Największa baza klocków LEGO w Polsce

Postawklocka.pl to największa baza klocków LEGO w Polsce. Dla każdego pasjonata ta platforma stanie się źródłem wielkiej radości. Znajdziemy tutaj zarówno najnowsze zestawy duńskiego producenta, jak i te nieco starsze, które bywają trudno dostępne w sklepach stacjonarnych. Platforma zrzesza fanów z całego kraju i umożliwia ciekawe wymiany klocków na inne. Warto dodać, że umieszczane są tutaj również merytoryczne i niezależnie recenzje dotyczące poszczególnych zestawów. Mogą być bardzo przydatne w przypadku osób, które mają jakiekolwiek wątpliwości. Zdecydowanie warto pamiętać o tej stronie. 

Olsztyn