Jest jedyną - poza Uranią - pełnowymiarową halą sportową stolicy Warmii i Mazur. Właśnie zakończyła się modernizacja obiektu zlokalizowanego przy ul. Krasickiego.

Od wielu lat odbywają się w niej sportowe mistrzostwa Olsztyna szkół ponadpodstawowych, turnieje organizowane przez przez Szkolny Związek Sportowy oraz nauczycieli V LO. Służy wielu klubom sportowym i lokalnej społeczności.

- Modernizacja hali trwała trzy miesiące - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Kompleksowa wymiana starego parkietu na profesjonalną wykładzinę sportową z certyfikatami międzynarodowych federacji sportowych to jedno z najważniejszych zadań, jakie zostały zrealizowane.

Nawierzchnia znajduje się na specjalnych legarach. Dzięki temu zyskuje dodatkową elastyczność i nie obciąża tak bardzo stawów osób ćwiczących.

- Wymienione zostało wiele elementów hali - dodaje dyrektorka V Liceum Ogólnokształcącego, Anna Struk. - Od energooszczędnego oświetlenia przez nagłośnienie po stolarkę drzwiową. Został naprawiony dach, poza tym kupiliśmy siatki, podwieszane kosze, osłony przeciwuderzeniowe na słupy i pomalowaliśmy ściany.

Modernizacja hali kosztowała ponad 722 tys. złotych. Samorząd Olsztyna przekazał 484 tys. złotych, a dofinansowanie z programu Sportowa Polska to 238 tys. złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W listopadzie do użytku została oddana także wyremontowana sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żołnierskiej.

Powróć do archiwum