KMP Olsztyn: Drogowe podsumowanie weekendu
Weekend na drogach Olsztyna pełen niebezpiecznych zdarzeń: wypadki, kolizje i nieodpowiedzialni kierowcy
  • Wypadek drogowy na ul. Rataja z udziałem fiata - dwa ranne osoby i zatrzymanie poszukiwanego 24-latka.
  • 73-letni kierowca toyoty potrącił pieszego na przejściu - obaj uczestnicy wypadku w szpitalu.
  • Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy audi - jazda z nadmierną prędkością zakończona utratą prawa jazdy i wysokim mandatem.

Bezpieczeństwo na drogach to temat, który nigdy nie traci na aktualności, a ostatni weekend pokazał, że mieszkańcy Olsztyna muszą być wyjątkowo czujni. Wypadki i kolizje, do których doszło, to przestroga dla każdego kierowcy i pieszych, by zawsze zachować ostrożność i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Olsztyńska policja miała pełne ręce roboty po tym, jak w piątkowy wieczór doszło do groźnego wypadku. Na ulicy Rataja samochód osobowy marki Fiat stracił kontrolę i zjechał na pobocze, taranując drzewo, a później potrącając nieszczęsnego pieszego. Następstwa były poważne - obie poszkodowane osoby trafiły do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Jakby tego było mało, jeden z pasażerów fiata, 24-letni mężczyzna, okazał się być osobą poszukiwaną przez służby, teraz czeka go odsiadka kar za dawne wykroczenia.

Sobotnie popołudnie nie przyniosło uspokojenia sytuacji. W rejonie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Rataja doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem 73-letni kierowca toyoty, nie ustępując pierwszeństwa, potrącił przechodzącego przez pasy 61-latka. Choć badanie alkomatem wykazało trzeźwość kierowcy, to zdarzenie to również zakończyło się w szpitalu dla pieszego.

Natomiast dla jednego z kierowców, pochopna decyzja o nadmiernym przekroczeniu prędkości skończyła się poważnymi konsekwencjami. Na alei Sikorskiego policja przerwała brawurową jazdę kierującemu audi, który pędził z prędkością ponad dwukrotnie przekraczającą dozwoloną normę. Efektem była utrata prawa jazdy na trzy miesiące, wysoki mandat oraz punkty karne.

Wypadek czy kolizja drogowa to zdarzenia, które w mgnieniu oka mogą zmienić czyjeś życie. Każdy weekend na drogach przypomina nam, jak istotna jest rozwaga i odpowiedzialność za kółkiem. Niech ostatnie wydarzenia staną się przestrogą dla wszystkich użytkowników dróg.


Źródło: KMP Olsztyn