Dziewięć nowych projektów turystycznych z dofinansowaniem samorządu województwa

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował o dofinansowaniu dziewięciu projektów związanych z rozwojem turystyki. Inicjatywy te, realizowane przez organizacje pozarządowe, mają na celu promowanie regionu jako atrakcyjnego celu wycieczek oraz zwiększenie dostępności lokalnych atrakcji.
- Dofinansowanie wynosi łącznie 170 tys. zł.
- Projekty skupiają się na promocji szlaków turystycznych, w tym Kopernikowskiego i Fortyfikacji Mazurskich.
- Wprowadzenie kreatywnych działań e-marketingowych ma wzmocnić wizerunek regionu.
- W konkursie wzięło udział łącznie osiemnaście projektów.
Marszałek województwa, Marcin Kuchciński, podkreśla unikalność regionu: Nasza różnorodność przyrodnicza i kulturowa sprawia, że mamy naprawdę sporo do zaoferowania nie tylko odwiedzającym nas turystom, ale także mieszkańcom. Wielkie Jeziora Mazurskie od lat przyciągają żeglarzy, ale prócz tego dysponujemy ścieżkami rowerowymi, szlakami do wędrówek pieszych, fortyfikacjami z czasów obu wojen światowych, miejscami związanymi z wieloletnią obecnością na Warmii Mikołaja Kopernika, którego postać stała się naszą marką. To tylko część z naszych atrakcji turystycznych, których rozwój wspieramy. Dofinansowujemy przedsięwzięcia, służące pokazaniu, że warto do nas przyjechać. Czy to na dłuższy wypoczynek, czy tylko na krótki wypad. Nasze doświadczenie pokazuje, że nawet niewielkie nakłady, mogą w krótkim czasie przynieść konkretne efekty, jeśli chodzi o poprawę dostępności do lokalnych i regionalnych usług turystycznych.
Wybrane projekty mają na celu nie tylko promocję znanych już atrakcji, ale również rozwój nowych form aktywności turystycznej, które mogą przyciągnąć więcej odwiedzających do regionu. Dzięki tym inicjatywom Warmia i Mazury mają szansę stać się jeszcze bardziej rozpoznawalne na turystycznej mapie Polski.
Wg inf z: Urząd Marszałkowski Olsztyn
Ostatnie Artykuły

Nowe zasady na koloniach. Dzieci mają być lepiej chronione nad wodą

Prawie 1800 kontroli i czterech kierowców na podwójnym gazie w powiecie olsztyńskim

W powiecie olsztyńskim rusza cykl festynów z psem służbowym i numerem 112

28-latek wciągnięty przez prasę rolującą pod Biskupcem - policja ostrzega

Legalne ściany dla street artu w Olsztynie. Zmiana zasad dla twórców

Olsztyn szykuje kolejne remonty dróg. Harmonogram już się układa

Piąta edycja nagrody „Cztery łapy” rusza. Wyróżnią tych, którzy ratują zwierzęta

Piąta Atlantyda Północy wraca do Olsztyna z rozmachem i wolnym wstępem

Cztery kąpieliska w Olsztynie i 49 w regionie. Sanepid szykuje sezon

Loki wytropił sprawcę sklepowego włamania w kilka godzin

W Olsztynie rusza wielki remont zamku. Muzeum będzie nieczynne przez 39 miesięcy

Młodzi ratownicy pokazali spokój pod presją. Finał w Olsztynie

Cyfrowy sprawdzian bez taryfy ulgowej. IT Fitness Test rusza w Olsztynie

Karmuszka na państwowej liście. Warmiński smak zyskał uznanie
Przydatne dane teleadresowe
- Dzienny Dom Pomocy Społecznej "Nasza Chata" w Olsztynie - kontakt, godziny, zasady pobytu
- Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Olsztynie - kontakt, godziny, informacje
- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie - kontakt, godziny, wydziały i sekcje zamiejscowe
- Olsztyński Teatr Lalek - bilety, godziny kasy, warsztaty i sceny
- Lokalna Komisja Etyczna do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach w Olsztynie - kontakt, adres, wnioski
- Zakład Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie - kontakt, cmentarze, sprawy formalne
