Zmiany w komunikacji miejskiej podczas Kortowiady w Olsztynie
Kortowiada, coroczne święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, rozpoczyna się już w tym tygodniu. W związku z dużą liczbą uczestników, miasto przygotowało specjalne zmiany w komunikacji miejskiej, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę wszystkim uczestnikom.
  1. Parada Wydziałów w czwartek, 23 maja, spowoduje utrudnienia w ruchu.
  2. Dodatkowe kursy linii 309 i 128 do przystanku "Plac Roosevelta".
  3. Zwiększona częstotliwość kursowania linii 103, 109 i 130.
  4. Przystanek "Uniwersytet-Stadion" zawieszony od 22 do 26 maja.

W nadchodzących dniach miasto będzie tętnić życiem dzięki Kortowiadzie, która przyciąga tłumy studentów i mieszkańców. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu i zapewnić sprawny dojazd na miejsce wydarzeń, miasto wprowadziło kilka kluczowych zmian w komunikacji miejskiej.

Parada Wydziałów, tradycyjnie organizowana w czwartek, 23 maja, rozpocznie się na Starym Mieście, skąd studenci wyruszą o 9:30. Jak co roku, wydarzenie to spowoduje tymczasowe utrudnienia w ruchu, szczególnie na trasie prowadzącej przez most św. Jana Nepomucena i al. Warszawską. Na tej trasie przewiduje się utrudnienia do godziny 13:00. Rzeczniczka Kortowiady, Natalia Nowak, dodaje: "Pochód prowadzić będą cztery ciągniki. Studenci przejdą przez most św. Jana Nepomucena i ruszą w stronę al. Warszawskiej, by właśnie nią przemieszczać się w kierunku Kortowa."

Aby ułatwić uczestnikom dotarcie na Paradę, samorząd miasta uruchomi dodatkowe kursy linii 309 oraz 128, które dowiozą pasażerów do przystanku "Plac Roosevelta". Ponadto, we wtorek i środę wszystkie nocne kursy (N01 oraz N02) będą realizowane autobusami przegubowymi, a także zostaną uruchomione dodatkowe kursy.

Od czwartku zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii nr 103, 109 oraz 130. Po zakończeniu koncertów w czwartek, piątek i sobotę, na uczestników będą oczekiwać dodatkowe pojazdy na tych liniach, które będą odjeżdżać z przystanku "Uniwersytet-Centrum Konferencyjne".

Warto również pamiętać, że od środy 22 maja od godziny 16:00 aż do poranka w niedzielę, 26 maja, przystanek "Uniwersytet-Stadion" w kierunku centrum miasta będzie zawieszony. W tym czasie głównym przystankiem będzie "Uniwersytet-Centrum Konferencyjne".

W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych w miasteczku akademickim, organizatorzy Kortowiady zalecają korzystanie z komunikacji miejskiej. Rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej ZDZiT oraz w aplikacji MyBus.

Wszystkie te zmiany mają na celu zapewnienie płynności ruchu oraz bezpieczeństwa uczestników Kortowiady, co podkreśla rzeczniczka Kortowiady: "Wszystkie wprowadzone tymczasowe zmiany mają na celu zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa."


Wg inf z: Urząd Miasta Olsztyna