Ukraińska delegacja odwiedziła szpitale i lokalne wydarzenia w powiecie Olsztyńskim
Delegacja z partnerskiego Rejonu Riwieńskiego odwiedziła Powiat Olsztyński, wzmacniając więzi między polskimi i ukraińskimi samorządami. Wizyta ta nie tylko podkreśliła znaczenie międzynarodowej współpracy, ale również była okazją do wymiany cennych doświadczeń i najlepszych praktyk.
  1. Spotkanie z burmistrzem Biskupca i Marsz Godności.
  2. Odwiedziny szpitali w Biskupcu i Dobrym Mieście.
  3. Udział w Powiatowym Dniu Strażaka.
  4. Wymiana doświadczeń i omówienie współpracy między gminami.

Delegacja z Rejonu Riwieńskiego, partnerskiego powiatu na Ukrainie, zawitała do Powiatu Olsztyńskiego. Wizyta miała na celu wzmocnienie współpracy między samorządami obu krajów, co jest kluczowe w dzisiejszych czasach. Goście odwiedzili kilka miejscowości, gdzie uczestniczyli w różnych wydarzeniach i spotkaniach.

W czwartek delegacja odwiedziła Biskupiec, gdzie spotkała się z burmistrzem Kamilem Kozłowskim. Spotkanie to było okazją do omówienia możliwości współpracy i wymiany doświadczeń. Tego samego dnia ulicami miasta przemaszerował barwny Marsz Godności, w którym uczestniczyli także starosta olsztyński Andrzej Abako oraz mieszkańcy miasta. Marsz ten miał na celu wyrażenie solidarności z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinami.

Również w Biskupcu, delegacja miała okazję zwiedzić Szpital Powiatowy, gdzie zaprezentowano im dział fizjoterapii, pracownie RTG i tomografii oraz pomieszczenia przeznaczone do ćwiczeń dla pacjentów Wojewódzkiego Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej. Była to doskonała okazja do zapoznania się z nowoczesnym wyposażeniem i metodami leczenia stosowanymi w naszym regionie.

Kolejne dwa dni delegacja spędziła w Dobrym Mieście. W piątek odbyło się spotkanie z burmistrz Beatą Harań, podczas którego omówiono możliwości współpracy między gminami, zwłaszcza z Kostopolem na Ukrainie. Goście odwiedzili również Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście oraz szpital w Barczewie, który jest częścią dobromiejskiego zespołu. Była to szansa na wymianę doświadczeń z personelem medycznym i zapoznanie się z nowoczesnym wyposażeniem placówek.

Sobota upłynęła pod znakiem Powiatowego Dnia Strażaka w Dobrym Mieście. Delegacja miała okazję porozmawiać ze strażakami ochotnikami, zobaczyć ich sprzęt i wymienić się doświadczeniami. Vasyl Tymoshschuk, starosta riwieński, zaznaczył: „Jesteśmy w czasie wojny. Poziom zagrożeń jest u nas niezwykle wysoki, dlatego też w naszych gminach powstają centra bezpieczeństwa, które mają eliminować te zagrożenia. Wszystkie rady są pomocne.”

Wizyta delegacji z Rejonu Riwieńskiego była niezwykle owocna. Starosta olsztyński Andrzej Abako podsumował: „Wiele pracy przed nami, ale wierzę, że nasza przyjaźń przyniesie dobro obu naszym społeczeństwom, a obecna wizyta delegacji z Powiatu Riwieńskiego była nie tylko okazją do nawiązania nowych kontaktów, ale również do wymiany cennych doświadczeń oraz pogłębienia współpracy między naszymi lokalnymi samorządami.”


Na podst. Powiat Olsztyński