Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę w Jonkowie. Policja zajęła jego samochód
W miniony weekend policjanci z Olsztyna zatrzymali trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji świadków i skutecznej interwencji funkcjonariuszy, udało się uniknąć potencjalnych tragedii na drogach.
  1. 64-latek z ponad 2,5 promila alkoholu zatrzymany dzięki świadkom.
  2. 23-latek z zakazem prowadzenia pojazdów i 1,5 promila alkoholu.
  3. 24-latek spowodował kolizję mając niemal 2 promile alkoholu.
  4. Wszyscy zatrzymani kierowcy staną przed sądem.

W piątek, 17 maja 2024 roku, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który poruszał się w okolicach Jonkowa. Świadkowie zauważyli, że 64-letni mężczyzna jechał "wężykiem", co stwarzało poważne zagrożenie na drodze. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się unieruchomić pojazd i odebrać kluczyki nietrzeźwemu kierowcy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Również w piątek, olsztyńscy policjanci otrzymali informację o citroenie prowadzonym przez mężczyznę objętego zakazem kierowania. 23-latek został zatrzymany do kontroli drogowej, podczas której potwierdzono, że prowadził pojazd mimo aktywnego zakazu. Dodatkowo, badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podobnie jak w przypadku 64-latka, jego sprawa trafi na wokandę.

W sobotę, 18 maja 2024 roku, doszło do kolejnego incydentu związanego z nietrzeźwym kierowcą. 24-letni mężczyzna, posiadający zakaz prowadzenia pojazdów i mający niemal 2 promile alkoholu w organizmie, doprowadził do kolizji na jednej z ulic Olsztyna. Na szczęście, nikt poważnie nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest niezwykle niebezpieczne i grozi surowymi konsekwencjami. Za taki czyn można otrzymać karę pozbawienia wolności do 3 lat, a za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów - nawet do 5 lat więzienia.

Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji świadków i skutecznej pracy olsztyńskich policjantów, miniony weekend można uznać za bezpieczny. Na drogach powiatu olsztyńskiego nie doszło do żadnych poważnych wypadków, co jest dowodem na efektywność działań prewencyjnych.

Pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas reagował na nietypowe zachowania na drodze i informował o nich odpowiednie służby. W ten sposób możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.


KMP Olsztyn