Kortowiada 2024: Studenci przejęli władzę na ulicach miasta
Kolorowa Kortowiada 2024 rozkręciła miasto! Studenci przejęli władzę i rozpoczęli świętowanie na całego. Parady, koncerty, festiwale - to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników.
  1. Prezydent Olsztyna przekazał klucz do miasta studentom.
  2. Barwna parada przemaszerowała przez miasto.
  3. Koncerty na plaży kortowskiej.
  4. Różnorodne aktywności dodatkowe dla uczestników.

W czwartek, 23 maja, rozpoczęła się 63. edycja Kortowiady - największego święta studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prezydent Olsztyna oficjalnie przekazał klucz do miasta, co symbolizuje przejęcie władzy przez żaków na czas trwania imprezy.

Robert Szewczyk, prezydent miasta, zwrócił się do zgromadzonych studentów na rynku Starego Miasta, mówiąc: "Bardzo się cieszę, że jest Was tak wielu. Jesteście zadowoleni, szczęśliwi, kolorowi. Chciałbym, żeby właśnie taki był Olsztyn dzięki Wam. Bawcie się przede wszystkim bezpiecznie."

Barwny korowód, w którym uczestniczyli przebrani studenci, przemaszerował przez historyczną część miasta, kierując się w stronę kampusu uniwersyteckiego. To tam, na plaży kortowskiej, odbędą się główne wydarzenia Kortowiady, które potrwają do soboty, 25 maja.

Na scenie ustawionej na plaży wystąpią m.in. takie gwiazdy jak Kwiat Jabłoni, Kayah, Pro8l3m, Nocny Kochanek i Margaret. Jednak Kortowiada to nie tylko koncerty - organizatorzy przygotowali również różnorodne atrakcje, w tym Festiwal Gier Planszowych, Kino Plenerowe, Turniej Flanek Sportowych oraz Bitwę o Kortowo.

Aby ułatwić uczestnikom poruszanie się po mieście, w czasie juwenaliów zaplanowane zostały specjalne kursy komunikacji miejskiej.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji uczestniczyć w Kortowiadzie, warto to zmienić. To niepowtarzalne wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy studentów i mieszkańców, oferując niezapomniane wrażenia i mnóstwo dobrej zabawy.


Na podstawie: UM Olsztyn