Świat Gwiezdnych Wojen w dawnej zajezdni trolejbusowej w Olsztynie
Od 10 czerwca w dawnej zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały można zobaczyć niezwykłą wystawę poświęconą kultowej serii "Gwiezdne Wojny". Wystawa, zorganizowana przez grupę Yavin, prezentuje około 30 modeli ręcznie wykonanych pojazdów kosmicznych.
  1. Wystawa obejmuje około 30 modeli pojazdów z "Gwiezdnych Wojen".
  2. Modele są ręcznie wykonane, bez użycia drukarek 3D.
  3. Na niektórych modelach znajdują się autografy aktorów z serii.
  4. Wystawa zakończy się trzydniowym konwentem "Miasto w odległej galaktyce".

W historycznej przestrzeni dawnej zajezdni trolejbusowej można podziwiać modele takie jak Falcon Millenium, X-Wing czy Star Destroyer. To tylko część kolekcji, którą przez lata zgromadziła grupa Yavin. Modele te powstawały przez długie lata, a każdy z nich jest unikalnym rękodziełem.

- Niektóre eksponaty powstawały nawet kilka lat - mówi Dariusz Krasowski z MOK-u. - Wszystko jest budowane ręcznie, nic nie zostało wydrukowane na drukarce 3D. To na pewno najlepsza tego typu wystawa w Polsce, a pewnie nawet w naszej części Europy.

Warto zaznaczyć, że część modeli została ozdobiona autografami aktorów, którzy wcielali się w postacie z uniwersum "Gwiezdnych Wojen". To dodatkowy smaczek dla wszystkich fanów, którzy mogą podziwiać rękodzieło z podpisami swoich ulubionych gwiazd.

Wystawa będzie dostępna do 23 czerwca, kiedy to zakończy ją trzydniowy konwent "Miasto w odległej galaktyce". W dniach od 21 do 23 czerwca w okolicach zajezdni i muzeum nowoczesności odbędą się różnorodne wydarzenia skierowane do fanów serii. Można spodziewać się sesji RPG i LARP, pokazów nocnego nieba, animacji, a także koncertu i strzelnicy nerfowej.

Warto odwiedzić wystawę i zanurzyć się w fascynujący świat "Gwiezdnych Wojen", a także wziąć udział w nadchodzącym konwencie, który z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.


Według informacji z: Urząd Miasta Olsztyna