Rekrutacja na Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe w ramach WAMA Film Festival
Jeśli marzysz o pracy w filmie, nie możesz przegapić Polsko-Ukraińskich Warsztatów Filmowych im. Krystiana Dulewicza. To wyjątkowa okazja, by poznać tajniki tworzenia filmów od scenariusza, przez reżyserię, aż po montaż. Zajęcia odbywają się w ramach 11. edycji WAMA Film Festival w Olsztynie.

Pełne doświadczenie filmowe dla młodych pasjonatów

Warsztaty filmowe to niepowtarzalna okazja, by młodzi, w wieku od 16 do 19 lat, mogli w pełni zanurzyć się w procesie tworzenia filmu. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił zarówno przed kamerą, jak i za nią. Jak to jest – stanąć przed kamerą i odegrać zaplanowaną scenę? Albo patrzeć na aktorów okiem kamery i rejestrować świat poprzez kadry? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdą młodzi uczestnicy.

Twórcza współpraca i integracja

Warsztaty mają na celu nie tylko edukację filmową, ale także integrację młodzieży z Polski i Ukrainy. Podczas zajęć, które odbędą się w dniach 15-22 września 2024 roku, młodzi ludzie będą mieli okazję nawiązać międzynarodowe przyjaźnie oraz poznać kultury obu krajów. Taka współpraca w kreatywnym procesie to doskonały sposób na budowanie mostów między narodami.

Patron warsztatów – Krystian Dulewicz

Warsztaty noszą imię Krystiana Dulewicza, znanego autora zdjęć filmowych i wieloletniego współpracownika WAMA Film Festival. Krystian co roku wspierał młodzież w ich filmowych przedsięwzięciach, zarażając wszystkich swoją pasją i pogodą ducha. Jego pamięć jest wciąż żywa w sercach wielu uczestników i organizatorów festiwalu.

Jak wziąć udział w warsztatach?

Aby wziąć udział w Polsko-Ukraińskich Warsztatach Filmowych, wystarczy podzielić się swoim pomysłem na scenariusz krótkometrażowej formy filmowej oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie festiwalu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 2 września 2024 roku. Warto dodać, że udział w warsztatach jest bezpłatny, a zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

WAMA Film Festival – święto kina w Olsztynie

11. edycja WAMA Film Festival odbędzie się w Olsztynie między 17 a 21 września 2024 roku. To wyjątkowe wydarzenie, które co roku przyciąga miłośników kina z całego regionu. Festiwal oferuje szeroką gamę filmów, spotkań z twórcami oraz różnorodne warsztaty, w tym właśnie Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe im. Krystiana Dulewicza.


Według informacji z: UM Olsztyn