Arena Festival film i muzyka w Hali Urania z koncertem Akademii Pana Kleksa
Olsztyn szykuje muzyczne święto pełne magii i wspomnień. Już pod koniec maja Hala Urania zamieni się w miejsce, gdzie dźwięki filmowych hitów połączą pokolenia, a nowoczesna technologia spotka się z artystyczną improwizacją. To wydarzenie, które warto wpisać do kalendarza!

Wyjątkowe koncerty muzyki filmowej w sercu Olsztyna

W tym roku Arena Festival film&music zaskakuje zmianą terminu – zamiast czerwca, festiwal odbędzie się pod koniec maja, by idealnie wpisać się w klimat Dnia Dziecka. Już 30 maja o godzinie 19:00 w Hali Urania rozpocznie się niezwykły koncert zatytułowany "Polskie kino w piosence". Publiczność przeniesie się w sentymentalną podróż przez najpiękniejsze utwory polskiej kinematografii – od przedwojennych klasyków po współczesne hity.

Na scenie wystąpią znane gwiazdy polskiej estrady: Kasia Cerekwicka, Anna Jurksztowicz, Rafał Szatan oraz Łukasz Zagrobelny. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Całość poprowadzi charyzmatyczna Magdalena Miśka-Jackowska, rozpoznawalna dzięki audycjom na antenie RMF Classic.

Rodzinne święto muzyczne z Akademią Pana Kleksa w Olsztynie

Drugiego dnia festiwalu, 31 maja o 18:00, scena Hali Urania rozbłyśnie kolorami i radością podczas koncertu dedykowanego najmłodszym i ich rodzinom. "Akademia Pana Kleksa" to muzyczna podróż przez kultowe piosenki z filmowej serii o przygodach ekscentrycznego nauczyciela – od „Witajcie w naszej bajce” po „Kaczkę dziwaczkę”.

Wystąpią utalentowani artyści: Anna Karwan, Zuza Jabłońska oraz Konrad Repiński, wspierani przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej oraz Chór Dziecięcy. Dyrygentem ponownie będzie Piotr Sułkowski, a prowadzącą publiczność pozostanie Magdalena Miśka-Jackowska. To doskonała okazja, by wspólnie z dziećmi zanurzyć się w magiczny świat muzyki i filmu.

Innowacyjne warsztaty z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w Olsztynie

Arena Festival to nie tylko koncerty – to także przestrzeń dla nowatorskich działań artystycznych. W trakcie wydarzenia odbywają się wyjątkowe warsztaty improwizacji audiowizualnej prowadzone przez reżysera Jacka Nagłowskiego. Tegoroczna edycja jest rekordowa pod względem czasu trwania – aż 10 dni intensywnej pracy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, co czyni ten projekt jednym z najdłuższych i najbardziej unikalnych w Polsce.

Patronat honorowy nad festiwalem objął prezydent Olsztyna Robert Szewczyk, podkreślając znaczenie tego wydarzenia dla kulturalnego życia miasta.

To jedno z wielu wydarzeń kulturalnych organizowanych w Olsztynie – mieszkańcy mogą liczyć na bogaty wybór koncertów, spektakli i festynów przez cały rok.


Urząd Miasta Olsztyna