Orzeł Czerwonka dopiął historyczny awans i zakończył sezon z rozmachem

W Czerwonce nie było zwykłego zakończenia sezonu. Na boisku padło zwycięstwo, a wraz z nim przyszło coś większego – awans, na który czekano od dawna. LZS Orzeł Czerwonka domknął domowe rozgrywki wygraną z KS Pojezierze Prostki i przypieczętował wejście do Klasy Okręgowej. Tego dnia sportowa radość mieszała się z dumą, bo sukces nie spadł z nieba, tylko został wypracowany krok po kroku.
- Finał sezonu, który zamienił się w święto
- Gratulacje z trybun i słowa o ciężkiej pracy
Finał sezonu, który zamienił się w święto
W ostatnim domowym meczu sezonu Orzeł Czerwonka pokonał KS Pojezierze Prostki i zrobił to w stylu, który nie pozostawia wątpliwości co do skali osiągnięcia. Awans do Klasy Okręgowej był już wcześniej zapewniony, ale właśnie ten mecz nadał całej historii wyraźną klamrę. Na trybunach i przy linii bocznej było czuć, że chodzi o coś więcej niż trzy punkty.
Drużyna zakończyła rozgrywki z bilansem, który sam mówi za siebie. W całym sezonie przekroczyła granicę 100 zdobytych bramek, a to w niższych ligach zawsze robi wrażenie. Taki wynik oznacza nie tylko skuteczność, ale też stabilność i konsekwencję w grze. Dla klubu z Czerwonki to sygnał, że wejście poziom wyżej nie jest przypadkiem, lecz efektem dobrze poukładanej pracy.
Gratulacje z trybun i słowa o ciężkiej pracy
W sobotnim święcie sportu w Czerwonce uczestniczył wicewojewoda warmińsko-mazurski Zbigniew Szczypiński. Po meczu pogratulował piłkarzom, trenerom, działaczom i kibicom, podkreślając, że za takim wynikiem stoją miesiące wysiłku, a nie jednorazowy zryw. To ważny gest także symbolicznie, bo dla małych ośrodków awans sportowy często staje się wspólną sprawą całej miejscowości.
W jego wypowiedzi pojawił się też żartobliwy akcent. Życzył drużynie „kariery Wieczystej Kraków ” i szybkich derbów gminy Biskupiec w IV lidze. To lekkie, ale wymowne zdanie dobrze oddaje nastrój po tym spotkaniu. Orzeł Czerwonka nie tylko wygrał sezon. Zbudował sobie miejsce, o którym w Czerwonce będzie się jeszcze długo mówić.
na podstawie: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki Olsztyn.
Ostatnie Artykuły

Cyfrowy sprawdzian bez taryfy ulgowej. IT Fitness Test rusza w Olsztynie

Karmuszka na państwowej liście. Warmiński smak zyskał uznanie

Trzecie urodziny Uranii zamienią się w noc elektroniki i wielkich nazwisk

Młode konie z Jonkowa zrobiły krok do finału w Kętrzynie

Święto UWM z doktorami i habilitantami. Wicewojewoda mówił o gorzkich korzeniach nauki

Orzeł Czerwonka dopiął historyczny awans i zakończył sezon z rozmachem

Dzieci w kryzysie pod lupą. W Olsztynie szukano skuteczniejszego wsparcia

Pakiety medyczne a profilaktyka zdrowotna – dlaczego regularne badania mają znaczenie?

Internet do mieszkania na wynajem krótkoterminowy - co wybrać?

Partnerstwo Olsztyna i Gelsenkirchen wchodzi w nowy etap dzięki biznesowi i młodzieży

Piesi i rowerzyści pod lupą policji - te zasady ratują życie

Cztery wypadki i czterech pijanych kierowców - taki weekend na drogach Olsztyna

Bezpłatna pomoc dla osób z niepełnosprawnościami. Są też staże

Dziesięć stypendiów i 155 kandydatów – w Olsztynie wyróżniono uczniów szkół zawodowych
Przydatne dane teleadresowe
- Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP w Olsztynie - kontakt, rekrutacja i oferta dla młodzieży
- Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie - zajęcia, zapisy i kontakt
- Parafia św. Jana Bosko w Olsztynie - msze, kancelaria, kontakt
- Parafia św. Józefa w Olsztynie - msze, kancelaria, kontakt
- Parafia św. Mateusza w Olsztynie - kontakt, kancelaria, msze święte
- Parafia św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie - kontakt, kancelaria, historia
