Olsztyn wchodzi w muzyczne lato - MOK szykuje koncerty i nabór dla zespołów

FOT. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
W Olsztynie kultura już wyraźnie skręca w stronę pleneru, a MOK Olsztyn rozstawia sceniczne akcenty na całe wakacje. Na pierwszym planie jest ostatni moment na zgłoszenia do FEST MUZA 2026, ale zaraz za nim rusza długi, gęsty kalendarz koncertów i spotkań, który może zająć mieszkańców aż do końca sierpnia 🎶
- FEST MUZA 2026 kończy nabór i daje młodym zespołom miejsce na start
- Amfiteatr im. Czesława Niemena wchodzi w tryb pełnego grania
- Między koncertami MOK dorzuca spacer i wystawę o mieście, które ciągle się zmienia
FEST MUZA 2026 kończy nabór i daje młodym zespołom miejsce na start
Do 19.06 trwa nabór do KONKURSU MŁODYCH ZESPOŁÓW FEST MUZA. To propozycja dla tych, którzy chcą wyjść z sali prób i sprawdzić się przed szerszą publicznością - bez zadęcia, za to z realną szansą na wejście do muzycznego obiegu Olsztyna.
Zgłoszenia przyjmowane są do 19.06. Dla młodych składów to termin, który warto mieć pod ręką, bo przy takich konkursach często decyduje nie tylko brzmienie, ale i odwaga, by po prostu stanąć na scenie.
Amfiteatr im. Czesława Niemena wchodzi w tryb pełnego grania
Letni program MOK Olsztyn rozkłada się głównie wokół Amfiteatru im. Czesława Niemena i od razu widać, że nie będzie tu jednego muzycznego klimatu. Będą rockowe nazwiska, będzie rap, będzie festiwalowe granie i bardziej rozbudowane formy dla tych, którzy lubią koncerty z rozmachem.
- 26.06, 20.00 - HARLEM - Amfiteatr im. Czesława Niemena
- 1.07, 19:00 - Benefis Waleriana Ostrowskiego - Amfiteatr im. Czesława Niemena
- 5.07, 20:00 - Spięty - Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie, ul. Zamkowa 1
- 10.07, 20:00 - Wschód Piękna XII: Leszek Możdżer Solo / „Ludovica”: Grzech Piotrowski feat. Neco Novellas / Bratislava Hot Serenaders - Amfiteatr im. Czesława Niemena
- 11.07, 20:00 - Łąki Łan - Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie, ul. Zamkowa 1
- 7.08, 19:00 - O.S.T.R. x Eldo - Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie, ul. Zamkowa 1
- 21.08, 20:00 - STRACHY NA LACHY - Amfiteatr im. Czesława Niemena
- 22.08, 18:00 - Sun Dies Festival 2026 - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. Zamkowa 1
- 29.08, 20:00 - Trip Hop meets Orchestra - Amfiteatr im. Czesława Niemena
To kalendarz, który układa się w prawdziwe miejskie lato - takie, w którym jeden wieczór może brzmieć ostrzej, drugi bardziej lirycznie, a trzeci już zupełnie festiwalowo. Dla mieszkańców to wygodny układ: zamiast szukać okazji gdzieś daleko, muzyka przychodzi prosto do Olsztyna.
Między koncertami MOK dorzuca spacer i wystawę o mieście, które ciągle się zmienia
Zanim amfiteatr rozkręci się na dobre, MOK Olsztyn proponuje też coś spokojniejszego, ale nie mniej ciekawego. 20.06 odbędzie się SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI: ŚLADEM HISTORII OLSZTYŃSKICH PARKÓW, czyli przejście przez obecne i nieistniejące tereny zielone miasta-ogrodu.
Kilka dni później, 24.06, pojawi się MIASTO 80/90 - wernisaż wystawy dokumentującej czas transformacji ustrojowej w Olsztynie. To zestaw dla tych, którzy lubią patrzeć na miasto nie tylko przez pryzmat koncertów, ale też jego pamięci, dawnych miejsc i zmian, które zostawiły ślad w ulicach oraz codzienności. 🌿
na podstawie: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Czerwiec w MOK Olsztyn idzie od parków po koncert Harlemu

Czerwcowy kalendarz OSiR nabiera tempa. W Olsztynie szykują się kolejne starty

Olsztyński Amfiteatr wchodzi w lato na pełnych obrotach

Sportowy czerwiec w Olsztynie. OSiR rozpisuje miesiąc na kilka dyscyplin

Olsztyn wchodzi w muzyczne lato - MOK szykuje koncerty i nabór dla zespołów

Olsztyńska ekociepłownia ma zmienić odpady w ciepło i ograniczyć emisje

Innowacje w centrum rozmów. Region szuka wsparcia dla badań i biznesu

Gala w Gryźlinach pokazała sportową siłę powiatu na wielu polach

Cztery osoby nie pojechały dalej po porannych kontrolach pod Olsztynem

Dwudziestolecie ŚDS PSONI w Elblągu. W centrum były wdzięczność i ludzie

Wicewojewoda w powiecie elbląskim. Piecza zastępcza i bezpieczeństwo na pierwszym planie

IPN szuka strażników pamięci o Kresach. Zgłoszenia tylko do 26 lipca

Do Warmii i Mazur wracają pociągi. Na liście są miasta odcięte od kolei

Przedsiębiorcy i urzędnicy rozmawiali o pieniądzach na rozwój i nowych technologiach
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie - kontakt, obiekty, godziny
- Parafia św. Jana Bosko w Olsztynie - msze, kancelaria, kontakt
- Warmińsko-Mazurski Urząd Skarbowy w Olsztynie - kontakt, godziny, sprawy online
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Nagórkowa Dolina" w Olsztynie - kontakt, piecza zastępcza, wsparcie dla wychowanków
- Parafia św. Józefa w Olsztynie - msze, kancelaria, kontakt
- Lokalna Komisja Etyczna do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach w Olsztynie - kontakt, adres, wnioski
