Chwilę po włączeniu się do ruchu na Sielskiej motocyklista zmarł w szpitalu

Chwilę po włączeniu się do ruchu na Sielskiej motocyklista zmarł w szpitalu

Na ulicy Sielskiej w Olsztynie doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. 38-letni kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala, ale po niespełna dwóch godzinach lekarze przekazali policji, że mężczyzna zmarł. W sprawie prowadzone będzie śledztwo.

Do wypadku doszło w środę, 23 czerwca 2026 roku, chwilę po godzinie 20.00. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, 21-letnia kierująca Renault wyjeżdżała z ulicy Miłej, by włączyć się do ruchu na ulicy Sielskiej. Wtedy w bok jej auta uderzył motocykl jadący w stronę wyjazdu z miasta.

Świadkowie od razu ruszyli z pomocą kierującemu jednośladem. Niedługo później mężczyzna był już w drodze do szpitala, jednak obrażenia okazały się śmiertelne. Policja potwierdziła, że kierująca samochodem osobowym była trzeźwa.

Czynności na miejscu prowadzili specjaliści z Referatu Obsługi Zdarzeń Drogowych Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze zabezpieczyli oba pojazdy i sporządzili szczegółową dokumentację procesową. Okoliczności tragedii mają zostać odtworzone w toku śledztwa, a podstawą do ustalenia przyczyn będą opinie biegłych.

To zdarzenie pokazuje, jak błyskawicznie zwykły manewr włączania się do ruchu może zamienić się w śmiertelny wypadek.

na podstawie: KMP Olsztyn.