Świąteczna Zbiórka i Licytacje dla Dominika Siemianowskiego — Olsztyn

Grudzień z nutą serca i lokalnej solidarności — w centrum miasta rusza akcja, przy której można zrobić coś prostego, a naprawdę ważnego. Warto wpaść i zajrzeć na licytacje oraz do puszek — każdy gest się liczy.
Szczegóły wydarzenia (Świąteczna Zbiórka i Licytacje dla Dominika Siemianowskiego)
- Data głównego zakończenia: 20 stycznia 2026 (wtorek), godz. 17:00
- Czas trwania zbiórki i licytacji: 10 grudnia 2025 – 20 stycznia 2026
- Miejsce: Stare Miasto 3, Olsztyn
- Organizatorzy: Dział Muzyczny z Olsztyna we współpracy z Carpenter Inn; inicjatorka akcji: mama Dominika
- Wejście: wstęp wolny; zbiórka prowadzona przez puszki stojące w Dziale Muzycznym i w Carpenter Inn oraz poprzez licytacje (bezpłatny udział)
O wydarzeniu
Świąteczna zbiórka i licytacje pomagają zebrać środki dla Dominika Siemianowskiego z Olsztyna, który zmaga się z encefalopatią i spastycznym porażeniem czterokończynowym. Dominik codziennie ćwiczy z fizjoterapeutą i neurologopedą po powrocie z Kliniki Budzik w Warszawie — systematyczna rehabilitacja jest tu kluczowa. Koszty terapii to około 5 000 zł miesięcznie, a udział w dwutygodniowych turnusach rehabilitacyjnych to wydatek rzędu 10 000 zł. Dodatkowo potrzebne są specjalistyczne środki higieniczne, suplementy oraz nowy wózek.
W ramach akcji:
- ustawiono puszki do dobrowolnych datków w Dziale Muzycznym i w Carpenter Inn (10.12.2025–20.01.2026)
- odbywają się licytacje przedmiotów i wyjątkowych upominków, które potrwają do 20 stycznia 2026
- zbiórka prowadzona jest także online na platformie wspierającej zbiórki charytatywne
Akcja ma prosty, sąsiedzki charakter — łączy muzyków, lokalne kawiarnie i mieszkańców, którzy chcą pomóc w codziennych wydatkach rehabilitacji.
Dla kogo to będzie?
- dla osób, które chcą wesprzeć lokalną inicjatywę charytatywną
- dla fanów licytacji i rękodzieła szukających niebanalnych prezentów
- dla mieszkańców Olsztyna, którzy lubią łączyć spotkania towarzyskie z dobrym celem
Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą włączyć się we wspólne wsparcie Dominika — akcja potrwa przez cały okres świąteczno-noworoczny, a najważniejsze daty i miejsca są podane wyżej.
![]()
Ostatnie Artykuły

43-latek zatrzymany po ataku na ochroniarza w olsztyńskim markecie

Groził mieszkance gminy Dobre Miasto. 22-latek trafił do aresztu

Inspekcja Transportu Drogowego ma 25 lat. Kontrole obejmują cały region

Odblaski dla uczniów w Olsztynie. Ruszyła akcja bezpiecznej drogi do szkoły

Maria Zientara-Malewska ma swoją ławeczkę w Olsztynie

Al. Warszawska z utrudnieniami przez dwa dni. Najpierw bieg, potem remont

Spacer badawczy pokaże Stare Miasto z perspektywy historii i dziedzictwa

Nowa fabryka maszyn pod Lidzbarkiem. Hala ma ponad 6000 m²

Wicewojewoda z Warmii i Mazur rozmawiał w Warszawie o granicy z Rosją

W Kruzach powstanie nowe skrzydło ośrodka za prawie 1,9 mln zł

Dwóch nowych strażaków złożyło ślubowanie w Olsztynie. Zaczynają służbę

Nowy zastępca w Inspekcji Handlowej. Zmiany w ochronie konsumentów

Kierowca Iveco potrącił seniorkę na pasach w Olsztynie. Miał ponad promil

Deszcz nie przerwał święta artylerzystów. Padły słowa o wschodniej flance NATO
Przydatne dane teleadresowe
- Oddział Zewnętrzny w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie - kontakt i sprawy osadzonych
- Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Olsztynie - kontakt, pracownie i zakres działalności
- ZUS Olsztyn - kontakt, godziny obsługi, sprawy i rezerwacja wizyty
- Instytut Pamięci Narodowej w Olsztynie - kontakt, archiwa, lustracja i upamiętnianie
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie - kontakt, delegatury, sprawy konserwatorskie
- Przychodnia Zakładowa MPK w Olsztynie - kontakt, godziny, informacje
