Dzieci sadzą kwiaty w donicach

Fundacja Tesco ogłosiła start V edycji programu "Decydujesz, pomagamy". W poprzednich latach pomysły ze stolicy regionu już dostawały granty przy okazji tej akcji.

Lokalne organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy już mogą zgłaszać swoje pomysły. Mają to być inicjatywy poprawiające życie w ich najbliższym otoczeniu.

- Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka - informują organizatorzy. - Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

Pomysły można zgłaszać do 18 listopada za pomocą formularza dostępnego na stronie programu. O tym, do kogo trafi wsparcie, decydują klienci sklepów, którzy wrzucają do urn specjalne żetony. W każdym z mikroregionów do zdobycia są trzy granty w wysokości 5 tys., 3 tys. i tysiąca złotych.

W poprzedniej edycji akcji dofinansowane zostały dwa olsztyńskie. To "Szlak Kobiet" Fundacji Inicjatywa Kobiet Aktywnych oraz "Międzyszkolny Festiwal Muzyki Polskiej – Polska Ofensywa Muzyczna" Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych.

[strona programu]

<- Wstecz do: Archiwum