Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Ubezpieczenie narciarskie należy do najważniejszych aspektów, o których warto pomyśleć jeszcze przed wyjazdem na zimowe ferie. W Polsce wielbicieli szaleństw na stokach nie brakuje – z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na taką formę spędzenia wolnego czasu zimą, niezależnie, czy posiadają doświadczenie w zjazdach, czy zamierzają dopiero się uczyć. Jak zachować bezpieczeństwo na stoku?

Ubezpieczenie na narty – dla kogo?

Wyjazd na narty to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi, drugą połówką czy rodziną. Jest to rozrywka dla osób w niemal każdym wieku – dostępne są stoki i trasy, dostosowane do różnych poziomów umiejętności uczestników. Wiele osób decyduje się więc na taką aktywność podczas ferii zimowych, wyruszając zarówno na polskie, jak i zagraniczne stoki. Przygotowania do wyjazdu, poza zarezerwowaniem pensjonatu, powinny też obowiązkowo obejmować wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia na narty, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/ubezpieczenie-na-narty-ubezpiecz-sie-i-baw.

Choć jazda na nartach, uprawiana na wyznaczonych trasach, zalicza się do sportów amatorskich, jest dyscypliną, która niesie ze sobą pewne ryzyko. Wystarczy chwila nieuwagi, utrata równowagi lub błąd osoby trzeciej, a zabawa może skończyć się wypadkiem. Choć w wielu sytuacjach niebezpieczne zdarzenie kończy się na stłuczeniu, zdarzają się także zwichnięcia i złamania. W takim przypadku odpowiednie ubezpieczenie narciarskie pozwoli uzyskać szybką pomoc medyczną, a także pokryć koszty leczenia. Co więcej, jeśli doszło do wypadku w trudno dostępnym miejscu, polisa umożliwi także zorganizowanie akcji ratowniczej.

Ubezpieczenie na narty jest przeznaczone nie tylko dla początkujących, ale także doświadczonych narciarzy – przy każdym zjeździe może dojść do niebezpiecznej sytuacji, choćby z winy osób trzecich. Polisa zapewni w takim wypadku odpowiednią opiekę medyczną.

Czy ubezpieczenie narciarskie obejmuje sporty ekstremalne?

Klasyczna jazda na nartach, a więc odbywająca się na wyznaczonych stokach i trasach, jest zaliczana do sportów amatorskich. Jeśli jednak uczestnik chce zjechać z wytyczonego szlaku, zmienia to charakter sportu na ekstremalny. Warto wiedzieć, że zwykła polisa w takiej sytuacji nie obejmuje już ubezpieczonej osoby – żeby tak było, musi ona wykupić specjalne rozszerzenie pakietu o sporty ekstremalne.

Dyscypliny podwyższonego ryzyka wiążą się z większym niebezpieczeństwem dla użytkowników, dlatego wymagają nieco wyższych świadczeń na pokrycie kosztów leczenia. Miłośnicy sportów wyczynowych powinni więc pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia narciarskiego o większym zakresie.

Na jaką pomoc mogą liczyć osoby ubezpieczone?

W przypadku jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, będącego wynikiem niefortunnej sytuacji na stoku, właściciel ubezpieczenia może liczyć na zorganizowanie mu pomocy medycznej (włącznie z akcją ratowniczą, jeśli jest to potrzebne) i zapewnienie opieki lekarskiej, włącznie z wszystkimi niezbędnymi zabiegami w przeznaczonych do tego placówkach. Polisa pokrywa koszty leczenia, a także umożliwia zorganizowanie transportu do Polski, jeśli osoba poszkodowana znajdowała się na wyjeździe zagranicznym.

Jak skontaktować się z ubezpieczycielem w razie zdarzenia?

Jeśli na stoku zdarzy się wypadek, osoba posiadająca ubezpieczenie narciarskie powinna zgłosić się możliwie jak najszybciej pod numerem infolinii ubezpieczyciela – całodobowa, polskojęzyczna obsługa przyjmie zgłoszenie oraz doradzi co do dalszych działań. W krótkim czasie zorganizowana zostanie odpowiednia opieka medyczna, która zajmie się poszkodowanym.

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie na narty poza granicami kraju?

Przed zagraniczną wycieczką na stok należy koniecznie wybrać odpowiednie ubezpieczenie – narty należą do dość ryzykownych aktywności, a posiadając polisę turystyczną mamy zapewnioną pomoc zarówno przy skręceniach, jak i poważniejszych urazach. Warto pamiętać, że koszty leczenia mogą być w niektórych krajach bardzo wysokie, dlatego samodzielne ich pokrycie może być bardzo trudne.

decyzja o ubezpieczeniu narciarskim

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.