Ubezpieczenie narciarskie dlaczego warto się na nie zdecydować?

3 min czytania
Ubezpieczenie narciarskie  dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ubezpieczenie narciarskie należy do najważniejszych aspektów, o których warto pomyśleć jeszcze przed wyjazdem na zimowe ferie. W Polsce wielbicieli szaleństw na stokach nie brakuje z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na taką formę spędzenia wolnego czasu zimą, niezależnie, czy posiadają doświadczenie w zjazdach, czy zamierzają dopiero się uczyć. Jak zachować bezpieczeństwo na stoku?

Ubezpieczenie na narty dla kogo?

Wyjazd na narty to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi, drugą połówką czy rodziną. Jest to rozrywka dla osób w niemal każdym wieku dostępne są stoki i trasy, dostosowane do różnych poziomów umiejętności uczestników. Wiele osób decyduje się więc na taką aktywność podczas ferii zimowych, wyruszając zarówno na polskie, jak i zagraniczne stoki. Przygotowania do wyjazdu, poza zarezerwowaniem pensjonatu, powinny też obowiązkowo obejmować wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia na narty , np. https://colonnade.pl/aktualnosci/ubezpieczenie-na-narty-ubezpiecz-sie-i-baw.

Choć jazda na nartach, uprawiana na wyznaczonych trasach, zalicza się do sportów amatorskich, jest dyscypliną, która niesie ze sobą pewne ryzyko. Wystarczy chwila nieuwagi, utrata równowagi lub błąd osoby trzeciej, a zabawa może skończyć się wypadkiem. Choć w wielu sytuacjach niebezpieczne zdarzenie kończy się na stłuczeniu, zdarzają się także zwichnięcia i złamania. W takim przypadku odpowiednie ubezpieczenie narciarskie pozwoli uzyskać szybką pomoc medyczną, a także pokryć koszty leczenia. Co więcej, jeśli doszło do wypadku w trudno dostępnym miejscu, polisa umożliwi także zorganizowanie akcji ratowniczej.

Ubezpieczenie na narty jest przeznaczone nie tylko dla początkujących, ale także doświadczonych narciarzy przy każdym zjeździe może dojść do niebezpiecznej sytuacji, choćby z winy osób trzecich. Polisa zapewni w takim wypadku odpowiednią opiekę medyczną.

Czy ubezpieczenie narciarskie obejmuje sporty ekstremalne?

Klasyczna jazda na nartach, a więc odbywająca się na wyznaczonych stokach i trasach, jest zaliczana do sportów amatorskich. Jeśli jednak uczestnik chce zjechać z wytyczonego szlaku, zmienia to charakter sportu na ekstremalny. Warto wiedzieć, że zwykła polisa w takiej sytuacji nie obejmuje już ubezpieczonej osoby żeby tak było, musi ona wykupić specjalne rozszerzenie pakietu o sporty ekstremalne.

Dyscypliny podwyższonego ryzyka wiążą się z większym niebezpieczeństwem dla użytkowników, dlatego wymagają nieco wyższych świadczeń na pokrycie kosztów leczenia. Miłośnicy sportów wyczynowych powinni więc pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia narciarskiego o większym zakresie.

Na jaką pomoc mogą liczyć osoby ubezpieczone?

W przypadku jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, będącego wynikiem niefortunnej sytuacji na stoku, właściciel ubezpieczenia może liczyć na zorganizowanie mu pomocy medycznej (włącznie z akcją ratowniczą, jeśli jest to potrzebne) i zapewnienie opieki lekarskiej, włącznie z wszystkimi niezbędnymi zabiegami w przeznaczonych do tego placówkach. Polisa pokrywa koszty leczenia, a także umożliwia zorganizowanie transportu do Polski, jeśli osoba poszkodowana znajdowała się na wyjeździe zagranicznym.

Jak skontaktować się z ubezpieczycielem w razie zdarzenia?

Jeśli na stoku zdarzy się wypadek, osoba posiadająca ubezpieczenie narciarskie powinna zgłosić się możliwie jak najszybciej pod numerem infolinii ubezpieczyciela całodobowa, polskojęzyczna obsługa przyjmie zgłoszenie oraz doradzi co do dalszych działań. W krótkim czasie zorganizowana zostanie odpowiednia opieka medyczna, która zajmie się poszkodowanym.

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie na narty poza granicami kraju?

Przed zagraniczną wycieczką na stok należy koniecznie wybrać odpowiednie ubezpieczenie narty należą do dość ryzykownych aktywności, a posiadając polisę turystyczną mamy zapewnioną pomoc zarówno przy skręceniach, jak i poważniejszych urazach. Warto pamiętać, że koszty leczenia mogą być w niektórych krajach bardzo wysokie, dlatego samodzielne ich pokrycie może być bardzo trudne.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

wiadomosciolsztyn_kf