Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Powrócił świąteczno-patriotyczny klimat

W olsztyńskim starostwie powrócił klimat świat Bożego Narodzenia, a to za sprawą wizyty wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach. Starosta olsztyński wręczył nagrody i dyplomy za udział w konkursie „Świąteczne inspiracje”.

Zadanie uczestników konkursu polegało na przedstawieniu własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w odniesieniu do 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w postaci ozdoby świątecznej na choinkę. Prace miały zostać zaprezentowane w formie wystawy – dekoracji drzewka choinkowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Tak też się stało. Tegoroczna powiatowa choinka była oryginalna, bo biało-czerwona. Ozdobiły ją m.in. drewniane bałwanki, szklane aniołki lub z masy solnej, czy bombki z kawy. Zaangażowanie i pomysłowość autorów prac docenił starosta olsztyński. – Rok 2018 był dla Polaków rokiem szczególnym ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości. Tę ważną rocznicę mogliśmy tu, w starostwie, podkreślić jeszcze bardziej przed Świętami Bożego Narodzenia, gdy stanęła choinka z ozdobami w barwach narodowych. Śmiało mogę powiedzieć, że to najbardziej oryginalna i najpiękniejsza choinka w regionie. Wykonane przez Was ozdoby są naprawdę piękne i widać, że włożyliście w nie dużo pracy. Dziękuję też dyrekcji, nauczycielom i instruktorom za pomysł, przeprowadzenie konkursu i propagowanie wartości patriotycznych – mówił Andrzej Abako.

W trakcie spotkania nie zabrakło rozmów o zbliżających się feriach zimowych i ulubionych sportach zimowych. Zrobione też zostało pamiątkowe zdjęcie przy choince.

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.