Twój samochód został uszkodzony przez innego kierowcę? W takim przypadku możesz skorzystać z napraw bezgotówkowych z OC sprawcy. Dotyczą one również napraw blacharsko lakierniczych.

Wystarczy tylko chwila, aby doszło do wypadku lub kolizji. Jeśli nasz samochód ulega uszkodzeniu, wtedy najczęściej konieczne są naprawy blacharskie oraz naprawy lakiernicze, które wykonuje warsztat blacharsko lakierniczy.

Usługi tego rodzaju świadczy wiele warsztatów w całym kraju – można skorzystać z nich również w opcji bezgotówkowej, czyli wtedy opłaca je ubezpieczyciel sprawcy. Taką ofertę ma także serwis blacharski i lakierniczy autoryzowanego dealera Ford – Lipski z Warszawy.

Na czym dokładnie polegają naprawy bezgotówkowe blacharskie i lakiernicze? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Warsztat blacharsko lakierniczy – czym są naprawy bezgotówkowe?

Pod pojęciem napraw bezgotówkowych znajdują się naprawy prowadzone na zlecenie klienta, ale pokrywane kosztowo z ubezpieczenia OC lub AC. Najczęściej są to naprawy blacharskie i lakiernicze, ale mogą one dotyczyć także innych uszkodzeń pojazdu.

Aby skorzystać z napraw bezgotówkowych, należy wybrać taką opcję po szkodzie i zlecić je w wybranym warsztacie – te blacharskie może wykonać je taki serwis blacharski Warszawa czy w innym mieście, który posiada umowę podpisaną z danym ubezpieczycielem.

Likwidacja szkody bezgotówkowo ma wiele zalet, dlatego też obecnie blacharstwo i lakiernictwo w tym zakresie wybierane są bardzo często.

Korzyści z bezgotówkowej naprawy:

  • brak potrzeby angażowania własnej gotówki w naprawę

  • możliwość otrzymania samochodu zastępczego na czas naprawy

  • brak potrzeby dodatkowych formalności

  • bez zaniżania odszkodowania

  • nie trzeba walczyć z towarzystwem o większą wypłatę

Wystarczy tylko wstawić auto do serwisu, a następni jego pracownicy będą mogli zająć się wszystkimi naprawami – bez konieczności wpłacania zaliczek. Po ich zakończeniu możemy odebrać samochód – nie płacimy wtedy za wykonane naprawy – serwis samodzielnie rozlicza się z ubezpieczycielem, dlatego my nie musimy już ubiegać się o wypłatę odszkodowania.

Te wszystkie zalety powodują, że naprawa z OC czy też z AC, jeśli kierowca ma taką możliwość, jest aktualnie tak popularna.

Jaki warsztat blacharsko lakierniczy może wykonać naprawę bezgotówkową?

Gdy wpiszemy do wyszukiwarki słowa typu „naprawy blacharskie warszawa” albo „blacharstwo lakiernictwo warszawa” możemy natychmiast zobaczyć, że ofert tego typu jest bardzo dużo.

Warto jednak wskazać, że nie każdy warsztat samochodowy prowadzący blacharstwo lakiernictwo może wykonać dla nas naprawę bezgotówkową. Powinniśmy wcześniej sprawdzić, czy współpracuje on z firmą ubezpieczeniową sprawcy wypadku albo naszym ubezpieczycielem, jeśli naprawy chcemy wykonać z AC.

Aby skorzystać z usługi, warsztat blacharski czy warsztat lakierniczy muszą otrzymać od nas także odpowiednie upoważnienie od załatwienia formalności dotyczących bezgotówkowej naprawy szkody komunikacyjnej. Dokument ten najczęściej można wypełnić w serwisie albo pobrać go z internetu i wypełnić w domu.

Podsumowując, jeśli jesteśmy ofiarą zdarzenia drogowego, w którym doszło do uszkodzenia naszego samochodu, w takim przypadku możemy skorzystać z naprawy bezgotówkowe – likwidacji szkody bezgotówkowej. Takie naprawy bardzo często zlecane są wtedy, gdy miało miejsce uszkodzenie karoserii i konieczne będzie blacharstwo Warszawa także oferuje takie usługi – można znaleźć je już teraz on-line.