Będą promować Warmię w Słowenii

Koszulki, kubeczki, kapelusze i piłki z logo powiatu olsztyńskiego zagoszczą na regionalnym stoisku Szkoły Podstawowej nr 1 w Olsztynie, której przedstawiciele za kilka dni lecą do Słowenii.

Okazją jest Dzień Europejski organizowany przez jedną ze słoweńskich szkół, będącą obok placówek z Grecji, Hiszpanii i Włoch partnerem olsztyńskiej placówki w projekcie Erasmus+ „Innowacja = motywacja: jak inteligentnie i kreatywnie stosować nowoczesne technologie w nauczaniu”. W skład polskiej delegacji wejdzie 3 nauczycieli i 5 uczniów, którzy przygotują stoisko promujące naszą historię, kulturę i tradycję.

- Cieszę się, że między innymi za sprawą naszych gadżetów promocyjnych dzieci z innych krajów usłyszą o Warmii. Być może to zachęci je do pogłębienia wiedzy na temat naszego regionu, a w przyszłości do turystycznych odwiedzin. Przedstawicielom olsztyńskiej „jedynki” życzę udanej i ciekawej wyprawy - mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński, który odebrał z rąk nauczycielki Izabeli Rachuby pisemne podziękowanie za wsparcie szkolnej delegacji.