Fragment plakatu promującego spotkanie w Galerii Jednego Wiersza

Kolejna twórcza odsłona w Pracowni Literackiej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem w roli głównej poezja Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej.

Pracownia Literacka jest miejscem interesujących spotkań oraz warsztatów pozwalających podnieść świadomość na temat słowa pisanego. Jednym z jej elementów jest niezwykła Galeria Jednego Wiersza.

- To miejsce niezwykle przyjazne ekspozycji słowa - mówi Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. - Właśnie tu warto zatrzymać się na chwilę i zanurzyć we własnej interpretacji wyjątkowych tekstów. Teraz zaprezentujemy kolejną odsłonę serii.

Tym razem będzie okazja do wspólnego pochylenia się nad tekstem Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej. To pochodząca z Ostródy poetka, pisarka, autorka słuchowisk radiowych. W latach 2007-2014 prezes olsztyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Opublikowała szereg tomów poezji, najnowszy pochodzi z 2016 roku. Jej słuchowiska radiowe reprezentowały Polskie Radio w konkursach Prix Italia oraz Prix Europa.

Po uroczystym odsłonięciu Galerii Jednego Wiersza, której oprawę graficzną zapewni Natalia Skowrońska-Iwańczyk, odbędzie się spotkanie z Autorką, które poprowadzi Łukasz Ślusarczyk. Wydarzenie odbędzie się 9 października (środa) o 17:00 w Pracowni Literackiej przy ul. Rodziewiczówny 3.

Projekt jest dofinansowany z budżetu Samorządu Miasta Olsztyna.

<- Wstecz do: Archiwum