Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Jakie usługi znajdziemy w agencjach SEO? Przekonaj się, że agencje SEO mają do zaoferowania nie tylko pozycjonowanie!

Agencje SEO to jedne z popularniejszych i częściej wybieranych agencji na rynku. Wiele osób chce, aby ich witryny znajdowały się wysoko w wynikach wyszukiwania Google i zamawiają różnego typu usługi w takich agencjach. Spora część osób nie wie jednak do końca, jakie usługi oferują agencje seo w podstawowym zakresie oraz jakie dodatkowe usługi posiadają. W tym tekście przedstawiamy najpopularniejsze usługi oferowane przez agencje seo oraz te nieco mniej oczywiste, które również możemy wybrać przy zlecaniu pozycjonowania.

Audyt SEO witryny

Pierwszym rodzajem usług, jaki będziemy mogli zamówić w agencjach SEO, jest audyt SEO. Audyt strony internetowej pod kątem seo jest niczym innym jak sprawdzeniem jej przez profesjonalistów. Strona sprawdzana jest pod różnymi kątami oraz testowana na różne sposoby. Specjaliści w tym momencie określają czy wszystkie elementy mające wpływ na pozycjonowanie są zgodne z polityką Google oraz dokładnie analizują naszą witrynę.

Efektem audytu jest raport. Zawiera on spis wszystkich przeprowadzonych czynności oraz elementów, jakie należy poprawić. Raport to też rekomendacje odnośnie dalszego rozwoju witryny czy poprawek, jakie należy wprowadzić w niedalekiej przyszłości. Raport jest tworzony przystępnym językiem, który bez problemu zrozumiemy samodzielnie, zapoznając się z dokumentem. Audyty SEO wykonywane przez agencje są dużo bardziej wiarygodne i miarodajne niż te darmowe dostępne w internecie. Dzieje się tak za sprawą interpretacji wyników i indywidualnej analizy. Specjaliści biorą pod uwagę, w jakiej branży działa serwis, w jakim stopniu wpływają na nasz serwis dane elementy oraz czy dany negatywny element może pozostać w takim stanie. Audyty SEO możemy wykonywać niezależnie od zamawiania innych usług. Dobrą praktyką jest okresowe sprawdzenie naszej witryny.

SEO — Optymalizacja strony www

Jedną z podstawowych usług oferowanych przez agencje SEO jest optymalizacja samej witryny. Polega ona na dostosowaniu samego serwisu i ustawieniu go w taki sposób, aby był jak najbardziej atrakcyjny dla wyszukiwarki. Pod hasłem optymalizacji witryny kryje się bardzo wiele różnorodnych czynności. Mogą być to np. linkowanie wewnętrzne, które polega na umieszczeniu linków do innych części serwisu czy przyspieszenie ładowania się strony. Warto w tym celu wybrać dobrą agencję SEO z Gdańska https://jazzseo.pl/.

Optymalizacja witryny to też stworzenie odpowiednich metadanych, ogólne jej uproszczenie czy dostosowanie do urządzeń mobilnych. Wszystkie te elementy wpływają na to, czy nasza strona jest dobrze oceniana przez Google. Sama optymalizacja strony internetowej jest podstawą do wykonywania innych czynności pozycjonujących np. poza naszym serwisem. Optymalizację witryny możemy również zamawiać niezależnie od innych usług lub ująć ją w kompleksowym zleceniu pozycjonowania. Witrynę warto optymalizować, jeśli ją zakupiliśmy lub stworzyliśmy. Bardzo często drobne poprawki specjalistów seo dadzą bardzo dobre efekty.

Link Building

Jedną z usług “technicznych”, jakie mogą oferować nam agencje SEO, jest link building. Jest to umieszczanie w sieci wpisów lub krótkich tekstów, które zawierają link do naszej witryny. Działanie takie ma za zadanie przekonać Google, że nasza witryna jest na tyle wartościowa, że polecają ją różne strony i użytkownicy. Od utworzenia wyszukiwarki Google, jest to jeden z ważniejszych elementów pozycjonowania witryny. Agencje seo tworzą zatem odpowiednie wpisy wraz z linkiem i umieszczają je na odpowiednich stronach. Dobierają je na podstawie parametrów popularności, wiarygodności czy siły oraz atrybutów dofollow i nofollow. Dzięki temu link do naszej witryny pojawia się w sieci w odpowiednich miejscach i ma odpowiednią wartość pozycjonującą.

Teksty SEO i dobór fraz

Jedną z kluczowych usług, jakie oferują agencje seo, jest pisanie tekstów seo i dobór fraz do naszej witryny. Agencje seo zatrudniają swoich copywriterów, którzy oprócz umiejętności pisania tekstów “są na bieżąco” z aktualnymi trendami w pozycjonowaniu oraz doskonale znają różne techniki seo copywritingu. Zadaniem tekstów seo jest zawieranie odpowiednich słów kluczowych. Na tej podstawie Google w dużej mierze ocenia, o czym jest nasza witryna i czy jest wartościowa. Agencje seo proponują zatem jako swoją usługę flagową pisanie tekstów seo odpowiednio zoptymalizowanych, które pomagają nam pozycjonować swoją witrynę. Bardzo często możemy również poprosić o pomoc w doborze odpowiednich słów kluczowych. Pracownicy agencji chętnie przeanalizują frazy dla naszej witryny i dzięki licznym narzędziom zaproponują takie, które pomogą spełnić nam nasze cele.

Usługi dodatkowe

Agencje SEO to również bardzo często usługi dodatkowe. Obecnie na rynku wiele agencji tego typu rozszerza działalność i oferuje znacznie więcej niż podstawowe pozycjonowanie. Jest to szczególnie widoczne przy prostych usługach z ogólnie pojętego marketingu internetowego. Agencje SEO mogą oferować np. content marketing i tworzenie treści. Bardzo często możemy zamawiać napisanie tekstów nie seo a np. wpisów blogowych, artykułów sponsorowanych czy wdrażanie content marketingu na naszej witrynie. Kolejna bardzo popularna usługa wśród agencji SEO to tworzenie i prowadzenie kampanii reklamowych Facebook Ads i Google Ads.

Jest to niezwykle popularna usługa i może być doskonałym uzupełnieniem pozycjonowania witryny. Do kolejnych usług dodatkowych, jakie możemy znaleźć w agencjach tego typu, należy np. projektowanie stron www, prowadzenie i obsługa profili w social mediach czy marketing szeptany, który jest podobny do link buildingu.

Do dodatkowych usług seo można zaliczyć również działania stricte marketingowe takie jak pomoc przy ustaleniu strategii marketingowej czy prowadzenie influencer marketingu.

Choć są to usługi bardzo rzadko spotykane w agencjach SEO, niektóre firmy posiadające szeroką kadrę i mogą je oferować. Jeśli zależy nam na kompleksowej ofercie pozycjonowania oraz na innych usługach marketingowych, warto wybierać właśnie agencje seo, gdyż prezentują one najwyższy poziom pozycjonowania i porównywalny poziom usług dodatkowych Skorzystanie z dodatkowych usług jest też komfortowe i praktyczne, gdyż współpracujemy jedynie z jedną firmą.