Uczestnicy spotkania przy stole

Doskonałe występy mają za sobą zawodnicy olsztyńskiego klubu. Podczas zmagań o mistrzostwo Polski byli nie do pokonania.

Tytuły najlepszych w kraju wywalczyli judoka Maciej Sarnacki i strzelec Maciej Kowalewicz. Na zaproszenie prezydenta miasta przyszli do ratusza, by opowiedzieć o ostatnich startach i nadziejach związanych ze zbliżającymi się igrzyskami w Tokio.

- Jesteście doskonałymi sportowcami i dobrze wiecie, że trzeba walczyć, by zrealizować planowane cele - mówił Piotr Grzymowicz. - Już osiągnęliście bardzo wiele, ale nie mam wątpliwości, że kolejne sukcesy są przed Wami.

Maciej Sarnacki o tytuł mistrza Polski walczył podczas zawodów, które zostały rozegrane w Rybniku. Startował w kategorii powyżej 100 kilogramów.

- To był mój siódmy już tytuł mistrzowski w seniorach - mówił olsztyński judoka. - Łącznie takich laurów mam już kilkanaście. Teraz najważniejszym dla mnie celem będzie uzyskanie kwalifikacji na przyszłoroczne igrzyska.

Z górą złotych medali mistrzostw Polski do Olsztyna wrócił Maciej Kowalewicz. Zawodnik Gwardii zdobył trzy tytuły w konkurencji broni długiej - karabinu. Poza tym, zanim triumfował na krajowym podwórku, przywiózł z Bolonii we Włoszech brązowy medal mistrzostw Europy.

- To bez wątpienia największy sukces - przyznał strzelec z Olsztyna. - To dla mnie ostatnie laury w kategorii junior. Od następnego roku przechodzę do kategorii młodzieżowiec.

Działacze olsztyńskiej Gwardii podkreślali podczas poniedziałkowego (21 października) spotkania, że w klubie nie brakuje zdolnych zawodników, a to oznacza spodziewaną kontynuację dobrych startów. Zaznaczyli, że do sukcesów - poza pracą trenerów i zawodników - przyczynia się też wsparcie ze strony Samorządu Olsztyna.

[galeria zdjęcia]

<- Wstecz do: Archiwum