Stop depresji!

Jeśli wydaje Ci się, że świat Twojego dziecka rozpada się, dostrzegasz w nim niepokojąco mało kolorów, weź udział w spotkaniu ze specjalistą – psychoterapeutą dr Grzegorzem Baczewskim, w czwartek 7 listopada w godz. 16:30-18:00, w Szkole Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Dywitach (ul Spółdzielcza 4). Wstęp jest wolny. Organizatorem jest Fundacja 36i6.

Spotkanie jest kolejną z aktywności grupy inicjatywnej powstałej na potrzeby projektu „Bądźmy w kontakcie”, finansowanego przez Europejski Korpus Solidarności.

Mądrzy ludzie mówią, że depresja dziecka może być pokłosiem depresji rodzica/ów. Najtrudniejsze i często nieodwracalne w skutkach są jej owoce, czyli mniej lub bardziej udane próby samobójcze. Są to akty autodestrukcyjne podobnie jak anoreksja, czy alkoholizm. Młody człowiek doświadcza w tym trudnym okresie kilku nazwanych, przeanalizowanych przez specjalistów stanów, jak chociażby anhedonii, czyli niezdolności do przeżywania przyjemności.

Kim jest dr Grzegorz Baczewski?
To lekarz, terapeuta, seksuolog. Wykształcenie: Uniwersytet Medyczny w Łodzi UKSW – Nauki o Rodzinie SWPS – seksuologia kliniczna Studium Reintegracji Społecznej (certyfikat) New Experience for Survivors of Trauma (Nowe Doświadczenie dla Osób Dotkniętych Traumą), Poradnictwo Chrześcijańskie.
Obszary wsparcia: zaburzenia lękowe, depresja, sytuacje straty (utrata bliskich, strata ciąży), kryzys egzystencjalny (utrata poczucia sensu życia, izolacja, samotność).