Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Zgłoś się do programu "Podwórka z natury"

Po raz kolejny ruszamy z programem skierowanym do wszystkich, którzy tęsknią za sąsiedzkimi podwórkami dla wszystkich!

Jeśli marzy Ci się podwórko pełne zieleni...,
jeśli chcesz lepiej poznać swoich sąsiadów...,
jeśli masz pomysły jak niebanalnie i naturalnie urządzić przestrzeń, która będzie przyjazna dla wszystkich mieszkańców...,
a przede wszystkim jeśli nie zawahasz się przed wzięciem łopaty we własne ręce...
...to ten program jest właśnie dla Ciebie.

Do udziału zapraszamy co najmniej 5-osobowe grupy sąsiedzkie, złożone z mieszkańców budynków położonych na obszarze rewitalizacji. Zgłaszane podwórka muszą być własnością Gminy Olsztyn.

Priorytetem jest zieleń, ale w projekcie zagospodarowania będą mogły znaleźć się również inne elementy niezbędne do funkcjonowania podwórka: urządzenia małej architektury, układ komunikacyjny, śmietniki, miejsca postojowe itp. (ważne: nie wszystkie te elementy mogą być sfinansowane z budżetu programu "Podwórka z Natury 2020").

Szczegółowe informacje o programie "Podwórka z Natury 2020", w tym zakres obowiązków grup sąsiedzkich, znajdą Państwo w Zarządzeniu nr 510 Prezydenta Olsztyna z dnia 28 listopada 2019 r., dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Olsztyna.

Wnioski zgłoszeniowe, stanowiące załącznik nr 1 do zasad udziału mieszkańców w programie, przyjmować będziemy  w dniach od 2 grudnia do 13 grudnia 2019 r.  do godz. 15.30 w Wydziale Strategii i Funduszy Europejskich, Ratusz, II piętro, pok. 211, Pl. Jana Pawła II 1.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 5 grudnia 2019 r. w Ratuszu o godz 17.00. Na spotkaniu zaprezentujemy zasady działania programu oraz dotychczasowe podwórkowe realizacje.

Ponadto zachęcamy do bezpośredniego kontaktu  w godzinach pracy Urzędu Miasta Olsztyna:
Paulina Żukowska, Wydział Strategii i Funduszy Europejskich
Tel.: 89  527 31 11 wew. 393, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program "Podwórka z Natury" realizowany jest przy wsparciu merytorycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Katedry Architektury Krajobrazu i Agroturystyki.

<- Wstecz do: Archiwum