Szlachetna Paczka przekazana

Szlachetna Paczka to akcja mająca na celu pomaganie potrzebującym, w którą angażują się grupy społeczne w całym kraju. Od kilku lat taką inicjatywę prowadzą również pracownicy Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Podobnie jak w ubiegłym roku w Starostwie Powiatowym w Olsztynie mieści się magazyn rejonu Olsztyn – Powiat Olsztyński Szlachetnej Paczki. Od piątku przywożone są tu pakunki z całego regionu, które trafią do kilku najbardziej potrzebujących rodzin.

– Potrzebujących zarówno w powiecie, jak i w całej Polsce jest wielu. Cieszę się, że możemy pomóc jednej z rodzin z gminy Dobre Miasto. W akcję zaangażowało się wielu wolontariuszy, pracowników starostwa, PCPR, PSD oraz powiatowego i miejskiego Urzędu Pracy. Do Szlachetnej Paczki włączyli się także właściciele sklepu spożywczo-przemysłowego ”MAJA” – Maryla i Paweł Majewscy z Dobrego Miasta. Mam nadzieję, że wspólna akcja wpłynie na odczuwanie magii Świąt Bożego Narodzenia, które niech upłyną w radosnej i rodzinnej atmosferze. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w zbieraniu podarunków. Pojedyncza kropla wiele zdziałać nie może, ale wiele kropel drąży skałę – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Starosta przekazał także koszyk słodyczy i życzenia uczestnikom Szlachetnej Paczki z okazji obchodzonego wczoraj Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.