Statuetki

Końcówka roku to tradycyjnie czas wszelkich podsumowań. Swoje występy podsumowali m.in. żeglarze klubu Junga Olsztyn.

To były niezwykle udane miesiące dla olsztyńskich żeglarzy. Nie zabrakło sukcesów zarówno w regatach na wodzie, jak i tych rozgrywanych na lodzie.

- Przez cały sezon żeglarski i bojerowy startowało ponad 40 zawodników w głównych imprezach krajowych i zagranicznych - informuje założyciel Jungi i szef wyszkolenia klubu Adam Liszkiewicz.

Zawodnicy klubu, który ma swoją bazę w nowoczesnym obiekcie CRS Ukiel na Słonecznej Polanie w kończącym się roku wywalczyli cztery medale z mistrzostw świata i Europy, w tym 2 złote z ME oraz po jednym srebrnym i brązowym z MŚ. Do tego dołoży 12 krążków z Mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

- Gratuluję tych sukcesów - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Osiągnięte przez Was wyniki potwierdzają, że inwestycja w infrastrukturę nad naszymi jeziorami była krokiem w dobrym kierunku.

Poza startami w regatach i szkoleniem na najwyższym poziomie, klub pracuje z najmłodszymi adeptami. W Olsztynie tworzy przyszłe zaplecze poprzez tzw. szkółki żeglarskie (25 dzieci) oraz klasy żeglarskie (w SP 7 są dwa oddziały, w których uczy się ponad 40 dzieci).

Teraz poza częścią szkółki w klasach Optimist i Delphia 16, klub szkoli w grupach regatowych 43 zawodniczek i zawodników w klasach: Ice Opti, DN,  Optimist, Open skiff,  L’Equipe, 420, 470, 49erFX  oraz windsurfing.

[osiągnięcia zawodników Junga OKŻ] [galeria zdjęć - podsumowanie sezonu]

<- Wstecz do: Archiwum