Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Ścieżka rowerowa, rower, piesi

Ubiegłoroczna akcja "Kręć z Urzędem" zakończyła się ogromnym sukcesem. Dlatego przy okazji tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ponownie zachęcamy do pokonywania kilometrów za pomocą własnych mięśni.

Rowerem, na rolkach, hulajnodze, pieszo lub jadąc na wózku - forma nie ma znaczenia. Najważniejsze, by - poza zdrowiem i satysfakcją - dać wsparcie potrzebującym. Między 16 a 22 września będziemy "kręcić kilometry" przy pomocy popularnej aplikacji sportowej Endomondo.

- W poprzednim roku licznik zatrzymał się na 19 882 km - przypomina pomysłodawczyni akcji, Monika Stankiewicz z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - Swoją cegiełkę dołożyło 327 osób, z czego 50 osób przejechało ponad 100 km. Średnio każdy uczestnik przebył ponad 60 kilometrów.

Ostatnie miesiące wielu z nas zmusiły do zmiany trybu życia i ograniczenia kontaktu z innymi. Nie znaczy to jednak, że musimy ograniczać naszą aktywność! Hasło tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu to "Sam sobie sterem - pieszo i rowerem". Skupia się na transporcie niskoemisyjnym dostępnym dla wszystkich. A co może być bardziej niskoemisyjnego niż spacer czy rower? Do tego te sposoby poruszania się po mieście pozwalają zachować zdrowy dystans społeczny oraz poprawić odporność i formę fizyczną. Zapewniają też dużą swobodę poruszania się - każdy sam decyduje kiedy i którędy będzie podróżował po Olsztynie.

Podobnie, jak w poprzednim roku zakładamy cel pięciu tys. kilometrów. To oznacza, że za każdy przebyty kilometr sponsor Nord Partner Sp. z o.o. przekaże złotówkę na rzecz Świetlicy Środowiskowej Klub Narnia w Olsztynie. Najmłodsi otrzymują tam pomoc przy odrabianiu lekcji, uczą się i bawią. To dla nich prawdziwe, bezpieczne schronienie.

- Chcemy zachęcić naszych kolegów i koleżanki z Urzędu Miasta oraz wszystkich mieszkańców Olsztyna i okolic do udziału w naszej akcji - mówi Monika Stankiewicz. - Ruszmy z domu i włączmy licznik w naszej aplikacji, przy okazji zbierając złotówki na "Klub Narnia" i ciesząc się jesienną pogodą w drodze do pracy czy szkoły.

Jak kręcić z Urzędem?
1. Już dziś pobierz na telefon aplikację Endomondo.
2. Zarejestruj się – zarejestrować się możesz też na stronie www.endomondo.com.
3. Zdecyduj, kto może widzieć Twoje wyniki.
* Jeśli robisz to na komputerze (w przeglądarce), wejdź w ustawienia swojego konta i w zakładce "Prywatność" wybierz opcję "Wszyscy" lub "Znajomi".
* Jeśli robisz to na telefonie (w aplikacji mobilnej), wejdź w ustawienia swojego konta i w zakładce "Centrum prywatności" kliknij "Prywatność" wybierz opcję "Wszyscy" lub "Znajomi".
* Jeśli wybierzesz opcję "Tylko ja" nie będziesz brać udziału w rywalizacji!
4. Na komputerze (w przeglądarce) wejdź w zakładkę "Rywalizacje".
5. Wyszukaj rywalizację: "SAMsobieSTEREM PIESZOiROWEREM" i dołącz do niej. Możesz też wejść w link: https://www.endomondo.com/challenges/44650404.
6. Od środy 16 września do wtorku 22 września za każdym razem, gdy będziesz wyruszać z domu, włącz trening w aplikacji Endomondo w swoim telefonie wybierając właściwą aktywność (chodzenie, jazda na rowerze, bieganie itp.).
7. Zanim wyłączysz trening, zrób jak najwięcej kilometrów! Każdy kilometr to dodatkowa złotówka na potrzeby Świetlicy Środowiskowej Klub Narnia w Olsztynie!
8. Chwal się swoimi wynikami na Facebookowym profilu Miasto Olsztyn.

Poza kręceniem z nami kilometrów, zapraszamy na nasz profil Facebookowy Miasto Olsztyn. Tam każdego dnia będziemy publikować filmy nagrane przez znanych olsztynian, w których zachęcają do przemieszczania się za pomocą transportu napędzanego ludzkimi mięśniami (np. pieszo albo rowerem).

Zachęcamy też do nagrywania własnych filmików i dzielenia się w komentarzach. Autor pierwszego komentarza z filmikiem każdego dnia dostanie zestaw z upominkami sygnowanymi Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu (bidon+maseczka).

[FB Miasto Olsztyn]

<- Wstecz do: Archiwum